Straipsniai
Chna plaukų dažai

Chna (lot. Lawsonia inermis) vieni populiariausių permanentinių augalinių dažų plaukams, kilę iš Vidurinės Azijos ir Artimųjų Rytų. Chna dažai gaunami iš sumaltų džiovintų Lawsonia krūmo lapelių.

Chna pranašumai:

 • Gali suteikti įvairių atspalvių.
 • Ilgalaikis dažymas (laikosi 2-3 mėn.).
 • Naudinga plaukams: stiprina, gydo, suteikia plaukams žvilgesį, apsaugo nuo saulės spindulių, stabdo plaukų slinkimą, skatina plaukų augimą, naikina pleiskanas, gerai veikia galvos odą.
 • Neardo plauko struktūros.
 • Natūralus kondicionierius ir oksidantas.

 

Chna suteikia plaukams rausvą atspalvį, tačiau galutinis rezultatas priklauso nuo natūralios plaukų spalvos ir dažų laikymo ant plaukų trukmės:

 • Tamsiems plaukams chna paprastai suteikia ugninį-oranžinį vario atspalvį.
 • Šviesiems plaukams – aukso-kaštoninį.
 • Žilus, šviesintus ar balintus plaukus nudažys morkine-oranžine spalva.

Gražiausius atspalvius chna suteikia kaštoniniams plaukams.

Pažymėtina, kad chna nepašviesinsite plaukų, pvz.: juodų plaukų nepavyks nudažyti. Kuo ilgiau laikysite ant plaukų chna, tuo intensyvesnę spalvą išgausite.

 

KAIP NAUDOJAMA CHNA?

Prieš dažydami visus plaukus su chna, išbandykite ant mažos plaukų sruogos, kad žinotumėte, kokia spalva gausis laikant chna atitinkamą laiką, kadangi iš anksto nuspėti, kokia spalva gausis, sudėtinga. O jei spalva nepatiks, jos atsikratyti naudojant kitus dažus, praktiškai neįmanoma, nes cheminiai dažai po dažymo chna, plaukų neims.

Rekomenduojama naudoti šviežius chna miltelius, kurie turėtų būti geltonai žalios spalvos (nešvieži turės raudoną atspalvį ir jų naudoti negalima) – tokie dažai efektyviau nudažys plaukus.1 žingsnis

Išplaukite ir rankšluosčiu nusausinkite plaukus, tvarkingai sušukuokite juos.

2 žingsnis
Prieš naudojant chna, odą reikia patepti kremu ar vazelinu, kad chna nepatektų ant odos. 

3 žingsnis
Dažant naudokite gumines pirštines, nes chna dažo odą ir nagus.  

4 žingsnis
Suberkite chna miltelius į porceliano ar stiklinį indą ir užpilkite karštu 75-90 laipsnių temperatūros vandeniu (neverdančiu, nes užpylus verdantį vandenį, chna praranda dažančias savybes). Sumaišykite miltelius, kol gausis pasta. Jei dažote trumpus plaukus ar gavosi labai skysti dažai, patirštinimui galima pridėti avižinių dribsnių. Dėl didesnio plaukus puoselėjančio efekto galima įdėti kiaušinio trynio ir 1 valg. šaukštą ricinos aliejaus.

5 žingsnis
Šiltą mišinį dėkite teptuku tolygiai ant plaukų. Tepkite sruogą po sruogos, kol neataušo, nes šalta chna netaip efektyviai dažo. Indą galite įstatyti į karštą vandenį, kad dažai neatšaltų.

6 žingsnis
Galvą uždenkite polietileno kepuraite ar maišeliu ir ant viršaus rankšluosčiu ar šiltu šaliku.
Palaikykite nuo 15 min. iki 2-3 val. (jei Jūsų plaukai šviesūs, nelaikykite ilgiau nei 30 min., pakaks 5-15 min., nes rizikuojate, kad plaukai įgaus rūdžių atspalvį).

7 žingsnis
Nuplaukite chna, išplaukite plaukus su kondicionieriumi, kad juose neliktų chna miltelių. Galite praskalauti su vandeniu ir citrinos sultimis (0,5 citrinos 1 l vandens) arba vandeniu su maistiniu 9 proc. actu (1-2 valg. šaukštai acto 1 l vandens) – tuomet plaukai taps minkšti, paklusnūs ir žvilgantys.


Po procedūros nerekomenduojama plauti galvą su šampūnu mažiausiai 2-3 dienas. Pastebėtina, kad gražiausią atspalvį plaukai įgaus po pirmo galvos plovimo, dėl to neverta dažyti plaukų svarbių renginių išvakarėse.

Nereikėtų naudoti chna dažniau nei kartą per 2 mėn., nes dažymas gali perkrauti plauko struktūrą ir plaukus susilpninti.

Žiliems plaukams arba plaukams su cheminiu sušukavimu, arba dažytiems cheminiais dažais chna netinka.

Jei Jūsų plaukai sausi, reti, vietoje vandens, chna mišiniui naudokite šiek tiek pašildytą pieną, kefyrą ar jogurtą.Parduotuvėse galima rasti taip vadinamą “baltąją” chna – tai milteliai, neturintys nieko bendro su įprasta iranietiška chna, nes jos sudėtyje dažnai įeina cheminiai ingredientai.

Taip pat parduotuvėse yra platus pasirinkimas spalvotų chna. Dauguma tokių miltelių yra mišinys iš chna, basmos ir sintetinių dažų, suteikiančių plaukams įvairius atspalvius. Atspalvių paletė gana plati: nuo rožinio ir raudono iki bordo, violetinio ir netgi mėlyno. Sintetiniai ingredientai neduoda plaukams jokios naudos, be to, dažniausiai jie būna žemos kokybės.

Chna gali būti naudojama ir tam, kad suteiktų plaukams blizgesį be spalvos. Tam sumaišykite chna su vandeniu, kol gausite pastą, įmaišykite kiaušinio trynį, šiek tiek pieno, uždėkite ant plaukų ir palikite 1 val., tuomet išplaukite. Kartokite procedūrą kas 2-3 mėn.

 

Jei norite išgauti įvairesnius atspalvius, į chna galima įdėti papildomus natūralius ingredientus:


 • Raudonmedžio atspalviui – į chna įdėti 3-4 arb.šaukštelius kakavos.
 • Oranžiniai rudam tonui – įdėkite 4 arb. šaukštelius kavos.
 • Šviesiai kaštoninei spalvai – įpilkite arbatos nuoviro (3 arb.šaukšteliai arbatos pavirinami 3 min. 1 stiklinėj vandens).
 • Tamsiai kaštoninei spalvai – į chna pilkite kavos (4 pilni arb. šaukšteliai natūralios maltos kavos 1 stiklinei verdančio vandens, pavirinti 5 min., atvėsinti iki 65-70 laipsnių ir pilti į chna). Mišinį ant plaukų laikyti 50-60 min.
 • Natūraliai kaštoninei spalvai – į chna dėkite džiovintų rabarbaro lapų.
 • Ryškiai auksiniam atspalviui – įdėkite ramunėlių nuoviro (1 valg.šaukštas ramunėlių 0,5 stiklinės vandens).

Basma plaukų dažai

Chna ir basma dažai

Kaip dažyti natūraliais dažais namuose?

Kaip tapti natūralia blondine?KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai