Straipsniai
Kokių plaukų peruką rinktis?

Perukai gali būti gaminami iš natūralių arba/ir sintetinių plaukų. Tiek natūralūs, tiek sintetiniai perukai gali būti puikios kokybės ir pagal išvaizdą bus sunku atskirti aukštos kokybės tinkamai parinktą dirbtinių plaukų peruką nuo natūralaus peruko arba net ir nuo savų plaukų.

DIRBTINIAI PLAUKAI – tai pluoštas, pasižymintis tam tikromis savybėmis (turi panašų į natūralų žvilgesį, spalvą ir minkštumą, yra atsparūs temperatūrų poveikiui ir gali išlaikyti formą ir spalvą po plovimo). Sintetiniai perukai daug pigesni nei natūralių plaukų perukai. Jie gali būti natūralių plaukų imitacija arba visai nepanašios į natūralius plaukus spalvos.

Dirbtinių plaukų yra daug rūšių:

  • Patys brangiausi ir kokybiškiausi nenatūralūs plaukai yra beveik neatskiriami nuo natūralių. Jų pagrindas – kanekalonas – organinis pluoštas su jūros dumbliais, savo fizinėmis savybėmis nenusileidžiantis natūraliems plaukams, teigiamai veikiantis galvos odą. Iš kanekalono pluošto galima išgauti 42 atspalvius, kuriuos maišant galima gauti dar daugiau estetiškumo.
  • Pats pigiausias dirbtinių plaukų analogas – akrilas, vinilas, poliamidas, modakrilas, naudojami perukų, skirtų šou, karnavalams, spektakliams gamybai.

Sintetinių plaukų peruko gamybos procesas:

1. Plaukų formavimas - garbanojimas (plaukai užvyniojami ant didelių vamzdžių-suktukų, tuomet sudrėkinami vandeniu ir kaitinami 1 val. 100 laipsnių temperatūroje).2. Plaukų padalinimas į tresus (mažesnes plaukų juostas) staklių pagalba.

3. Tresų siuvimas prie peruko pagrindo staklių pagalba.

4. Jei modelyje numatytas sklastymas, meistras kablio pagalba pritvirtina plonas sruogas iš 5-6 plaukų, ištraukia per peruko pagrindo audinį ir suriša mazgeliais, kad neištrūktų.

5. Peruko užbaigimas – šukuosenos formavimas (rankų darbas).


Plačiau skaitykite: Sintetinio peruko priežiūra


Pati brangiausia ir kokybiškiausia medžiaga perukams visais laikais buvo NATŪRALŪS PLAUKAI – jie lengvai plaunami, dažomi ir pasiduodantys cheminiam garbanojimui, atsparūs biologiniam poveikiui ir irimui, labai estetiškai atrodo, ilgiau tarnauja. Labiausiai tinkamais laikomi europietiškos kilmės plaukai, ilgesni nei 20 cm, taip pat naudojami rytiečių plaukai. Ypač vertingi tie plaukai, kurie niekada nebuvo dažyti ir išlaikė natūralų savo žvilgesį.

Prieš patekdami pas perukų meistrą, žmogaus plaukai turi būti specialiai apdorojami keliais etapais, galutiniame rezultate jie gali labai skirtis nuo pirminių plaukų:

1. Plaukų rūšiavimas, atmetant plonus ir silpnus, atskiriant trumpus ir ilgus plaukus. Kiekvienam perukui atrenkamos panašios struktūros plaukų vijos.

2.  Plaukų plovimas ir dezinfekavimas muilo-sodos tirpalu.

3.  Plaukų dažymas.

4.  Plaukų džiovinimas 120-130 laipsnių temperatūroje.Natūralių plaukų peruko gamybos procesas:

1. Apdoroti plaukai surenkami atskiromis gijomis.

2. Tresai arba atskiri plaukai gija po gijos tvirtinami prie pagrindo.

3. Pritvirtinti prie pagrindo plaukai formuojami (garbanojami ir t.t.).

 

Plačiau skaitykite: Natūralaus peruko priežiūra


Perukas taip pat gali būti natūralių ir sintetinių plaukų MIŠINYS. Tai suteikia šukuosenai stabilumo ir estetikos, perukui nereikalinga didelė priežiūra.

Galima užsakyti pagaminti peruką pagal individualų užsakymą, kad perukas būtų su UŽSAKOVO PLAUKAIS arba dalinai su savais plaukais ir dalinai su sintetiniais plaukais. Tokius perukus užsisakinėja tiek vyrai, tiek moterys, taip pat jaunos merginos, kurios nori susikurti savų plaukų peruką tam tikrai progai, pavyzdžiui, vestuvių šukuosenai, o vėliau tokį peruką nešioja ir kasdienai.

Už ir prieš: natūralus ar sintetinis perukas?


Apie peruko pagrindą ir plaukus


6 svarbūs dalykai renkantis peruką


KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai