Straipsniai
Nėštumas ir plaukų dažymas

Šiandien plaukų dažymas labai populiarus. Vis daugiau ir daugiau merginų bei moterų nori pakeisti savo natūralią plaukų spalvą. Kai kurios moterys, ieškodamos idealios, sau tinkančios plaukų spalvos, išbando dešimtis plaukų dažų rūšių, nesusimąstydamos apie tai, kokį poveikį toks dažymas daro sveikatai...

Būsimos mamytės taip pat svajoja apie gražius plaukus. Dėl to dažnai klausia: ar galima dažyti plaukus nėštumo metu, kokius dažus nepavojinga naudoti, kad jie nepakenktų nei mamai, nei mažyliui?

 

KAIP DAŽAI VEIKIA PLAUKUS?

Visus plaukų dažus galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: cheminiai plaukų dažai ir augaliniai plaukų dažai. Cheminiai plaukų dažai gali būti permanentiniai (ilgalaikiai, nenusiplaunantys) arba trumpalaikiai (nusiplaunantys, atspalvį suteikiantys šampūnai, balzamai ir pan.).
Populiariausi ir efektyviausi yra cheminiai permanentiniai plaukų dažai. Šiais dažais galime nusidažyti bet kuria norima plaukų spalva iš labai plačios atspalvių paletės ir jie nenusiplauna nuo plaukų. Daugumos jų sudėtyje yra amoniako ir vandenilio peroksido. Nors reklaminiai šūkiai rėkte rėkia, kad šie dažai nekenksmingi, tačiau amoniakas vis tiek daro neigiamą poveikį plaukams. Iškart po dažymo plaukai gali atrodyti sveiki ir gražūs, bet po poros dienų jie praranda savo ankstesnę formą, tampa išblukę ir negyvybingi. Kaip tai atsitinka?

Susipažinkite su plauko sandara. Plauką sudaro 3 sluoksniai: vidinis, vidurinis ir išorinis. Natūralus pigmentas, nuo kurio priklauso plauko spalva, yra viduriniame sluoksnyje. Kai plaukai yra dažomi, dirbtinės spalvos pigmentai giliai įsiskverbia į vidurinį sluoksnį ir pradedai veikti natūralius pigmentus. Šios sąveikos rezultatas - nauja plaukų spalva. Tačiau nereikia pamiršti, jog tam, kad spalvos pigmentai įsiskverbtų į vidurinį sluoksnį, jie turi pereiti pro išorinį. Štai čia ir įvyksta plauko apsaugos pažeidimas. Vandenilio peroksidas, esantis plaukų dažuose, oksiduojasi su plaukų keratinu ir pašalina plaukų spalvą, plaukai tampa sausi ir negyvinbingi. Būtent todėl po dažymo rekomenduojama naudoti specialius plaukus atstatančius šampūnus ir balzamus.

Pastaruoju metu parduotuvėse pasirodė permanentiniai plaukų dažai be amoniako ir kitų kenksmingų komponentų, tačiau šie dažai santykinai brangūs. Taigi galima sakyti, kad neigiamas poveikis priklauso nuo dažų kokybės – kuo ji prastesnė, tuo didesnis neigiamas poveikis.

Trumpalaikius, nusiplaunančius dažus galima laikyti santykinai nekenksmingais, nes jie veikia tik išorinį plauko sluoksnį, t.y. jį padengia, jų sudėtyje nėra amoniako ir vandenilio peroksido. Tačiau šiais plaukų dažais kardinaliai nepakeisite plaukų spalvos, be to, dažai greitai išsiplauna.

Visgi visiškai „nekaltų“ cheminių dažų nebūna. Jei norite nepakenkti plaukams, rinkitės natūralius augalinius plaukų dažus. Populiariausi jų: chna ir basma. Augaliniai dažai ne tik pakeičia plaukų spalvą, bet ir puoselėja, gydo plaukus. Deja, jų spalvų gama labai ribota.


Skaitykite daugiau:

Ar pavojingas plaukų dažymas nėštumo metu?

9 patarimai plaukus dažančiai nėštukei

 KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai