Straipsniai
Peruko pagrindas ir plaukai

Kokybiško peruko pagrindas turėtų būti patogus, leidžiantis perukui idealiai priglusti prie galvos (atitikti galvos formą), nepastebimas (natūraliai atrodantis), laidus orui (leidžia kvėpuoti galvos odai).

Apžiūrėkite, koks yra peruko pagrindas – vientisas, ar sudarytas iš juostelių. Pastarasis variantas leis kvėpuoti galvos odai.Galimi peruko pagrindo variantai:

  • Nerta kepuraitė (tinklelis) su kirpčiukais. Tinka norintiems nešioti kirpčiukus.
  • Pagrindas su Lace tinkleliu (priekyje arba ir priekyje, ir gale), į kurį rankomis įsiūti plaukai. Atrodo labai natūraliai, nematoma plaukų augimo linija, galima nešioti šukuosenas be kirpčiukų, laidus orui.
  • Galvos odą imituojantis sintetinis pagrindas, monofilamento pagrindas (silikoninis tinklelis iš vienagijų siūlų) – nebijo vėjo ir drėgmės, santykinai brangus.

Pasidomėkite, kaip perukas tvirtinamas – ar uždedamas ant galvos ir laikosi gumelių, dirželių ar pan. dėka, ar turėtų būti tvirtinamas specialias klijais.

 

Taip pat svarbu nutarti, kokio tipo plaukų peruko norėsite:

  • Natūralių plaukų perukas – idealus variantas, nepriekaištinga natūrali išvaizda, galima keisti šukuoseną, priežiūra panaši į savų plaukų, ilgaamžiškesnis nei sintetinis perukas, tačiau santykinai brangus.
  • Dirbtinių plaukų perukas – imituoja natūralius plaukus, sudėtinga keisti šukuoseną, reikalinga specifinė priežiūra, trumpesnis naudojimo laikas, tačiau pigesnis nei natūralių plaukų perukas. Net ir sintetiniai peruko plaukai turėtų atrodyti natūraliai.
  • Mišrių plaukų perukas (viršutinis sluoksnis iš natūralių plaukų, o apatinis - iš sintetinių plaukų) – tai tinkamiausias variantas praktiškiems žmonėms, kadangi natūraliai atrodo, lengva priežiūra, gana stabili šukuosena, vidutinė kaina.

Peruko plaukų kokybė iš dalies lemia peruko ilgaamžiškumą.

Plaukai turi būti pasiskirstę ne eilėmis, bet pakopomis, tai leidžia paslėpti peruko pagrindą – viena plaukų pakopa uždengia kitą. Sklastymo vietoje turėtų būti specialus pamušalas, imituojantis galvos odą. Plaukų augimo linija turėtų nesimatyti.

Patikrinkite plaukų pritvirtinimo prie peruko tvirtumą. Patraukus už plaukų skirtingose peruko vietose, jie neturėtų iškristi kuokštais. Kokybiško peruko plaukai neiškrenta plovimo, šukavimo, formavimo metu. Plaukai neturėtų veltis. Jei tai nutiks, reiškia plaukai gamybos metu nebuvo siuvami viena kryptimi arba buvo pažeistas apsauginis keratino sluoksnis po cheminio plaukų apdorojimo.

Peruko plaukai turėtų būti tankūs, tačiau atminkite, kad daug peruko plaukų ne visuomet yra gerai, nes tai gali iškreipti Jūsų figūros proporcijas.

Pasidomėkite, ar šio tipo plaukų perukui galima keisti šukuoseną, dažyti, garbanoti, tiesinti, džiovinti fenu, sukti karštomis žnyplėmis ir t.t.

6 svarbūs dalykai renkantis peruką

Perukas pagal Jūsų veido formą

Kaip pasirinkti Jums tinkančią peruko spalvą?

Peruko dydis

Peruko pagaminimo būdas

Kaip peruko pagalba paslėpti trūkumus ir pabrėžti grožį?

 

KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai