Straipsniai
XX a. perukai

Perukų nešiojimo mada vėl sugrįžo tik XX a. Šie perukai jau neberodė socialinio statuso ar valdžios, o tapo tiesiog madinga išvaizdos detale. Perukas tapo papildančiu aksesuaru prie pirštinaičių, papuošalų, drabužių, batų.XX a. pirmoje pusėje (1938 m.), atradus nailoną – sintetinį pluoštą, atsirado dirbtinių plaukų sintetiniai perukai, kurie iš pradžių atrodė labai nenatūraliai. Sintetinių perukų gamybai taip pat buvo naudojamas vinilas ir akrilas.

1960 m. Japonijoje išrasta sintetinė medžiaga, savo išvaizda panaši į natūralią žmogaus odą. Šią medžiagą prisiūdavo prie perukų, kad mažiau matytųsi ir būtų patogiau naudoti. Anksčiau tam naudojo tiulio, aksomo juosteles, elastingus nėrinius, ant kurių prisiūdavo peruko plaukus. Vėliau peruko pagrindui naudotas tankus skaidrus tinklelis, kuris taip pat imitavo galvos odą ir buvo pralaidus orui, t.y. kad galvos oda galėtų kvėpuoti. Tai buvo ypač aktualu žmonėms, kurie yra netekę plaukų ir tikisi, kad jie ataugs. Tinklelis buvo minkštesnis nei guma ir tai leido perukui maksimaliai priglusti prie galvos ir nekeisti jos formos.

Sintetinių perukų gamybai buvo naudojamas dirbtinis pluoštas – lafinas ir kanekalonas. Kanekalono pluoštas gali būti įvairių spalvų (iki 42), kurias maišant galima gauti papildomų atspalvių. Lafino pluoštas – 25 spalvų. Šie pluoštai stiprūs, lankstūs. Termiškai apdoroti specialiose krosnyse šie pluoštai ilgą laiką gali išlikti garbanoti.Perukų paklausa augo, plėtėsi jų gamyba, ypač Vokietijoje, Italijoje, JAV, Japonijoje, Prancūzijoje, Pietų Korėjoje. Anglijoje, Londone buvo siūloma 300 skirtingų modelių 44 spalvų perukų. Kas mėnesį pagal užsakymą būdavo pagaminama 40 tūkst. perukų.

1980 m. į madą atėjo natūralių plaukų perukai. Perukai buvo paplitę beveik visame pasaulyje. Perukų paklausa buvo didžiulė ir jų gamybai išrastos specialios staklės. Juos nešiojo tie, kurie norėjo pakeisti išvaizdą, šukuoseną, plaukų spalvą – tiek vyrai, tiek moterys.

 

Daugiau įdomių perukų istorijos faktų

Pirmieji perukai pasaulyje

Perukai - valdžios simbolis: antikos laikai

Karališkieji perukai: nuo viduramžių iki monarchijos

Šiuolaikiniai perukai: kas madinga šiandien?


KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai