Straipsniai
Ar perukai kenkia sveikatai?

Kaip kiekvienas dalykas, kurį naudojame, taip ir perukai turi savų pranašumų ir trūkumų.

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti kokybiškus, lengvus, elastingus perukus iš natūralių arba sintetinių plaukų. Perukų gamybai naudojami natūralūs žmogaus plaukai, kurie, prieš įsiuvant juos į peruko pagrindą, kruopščiai atrenkami, dezinfekuojami bei termiškai apdorojami 120-130 laipsnių temperatūroje. Sintetiniai plaukai gaminami iš dirbtinių medžiagų, kurių struktūra labai artima natūralių plaukų struktūrai. Peruko pagrindas (kepuraitė-tinklelis, sudaryta iš juostelių) leidžia kvėpuoti odai bei jaustis patogiai bet kuriuo metų laiku. Šios medžiagos taip pat gamybos metu testuojamos bei apdorojamos, kad būtų nekenksmingos sveikatai.Plačiau apie Natūralius ir sintetinius plaukus

Kita vertus perukų nešiojimas gali būti ir žalingas sveikatai. Iš nekokybiškų medžiagų pagamintas peruko pagrindas ir peruko plaukai gali blokuoti oro patekimą į galvos odą ir plaukų šaknis bei sukelti hipoksiją (deguonies trūkumą). Tuomet susidaro „šiltnamio efektas“ ir galvos oda, ypač šiltuoju metų laiku, pradeda prakaituoti. Plaukai dėl deguonies trūkumo tampa negyvybingi, trapūs, išblukę, pradeda slinkti, pleiskanoti, atsiranda galvos skausmai ir kitos problemos. Problemos gali atsirasti ir dėl pernelyg dažno peruko dėvėjimo ar netinkamos peruko priežiūros.

Plačiau apie peruko pagrindą


Keli patarimai, į kuriuos vertėtų atsižvelgti, prieš perkant ir vėliau naudojant peruką:

  • Pirkdami peruką pasidomėkite, ar jis turi būtinus higienos ir kokybės reikalavimus atitinkančius sertifikatus.
  • Svarbi medžiagų, iš kurių pagamintas perukas, kokybė. Kokybiškas perukas savo išvaizda turi nesiskirti nuo natūralių plaukų. Specialistai pataria rinktis natūralių plaukų perukus, nors šie yra santykinai daug brangesni nei sintetinių plaukų perukai. Tačiau ir dirbtinių plaukų perukų gamybai gali būti naudojami kokybiški pluoštai, pvz.: jūros dumbliai, kurie ne tik imituoja gyvus plaukus, bet ir turi gydomųjų savybių – stimuliuoja savų plaukų augimą.
  • Nesirinkite pačių pigiausių variantų, nes kokybiški perukai nėra pigūs, o nuo jų kokybės priklausys ne tik Jūsų išvaizda, bet ir poveikis Jūsų plaukams bei sveikatai.


  • Jei norite tik pakoreguoti šukuoseną, bet nekeisti jos iš esmės, galite rinktis ne peruką, kuris padengia visą galvą, bet integruotą pusiau peruką (iš dalies peruko ir dalies Jūsų plaukų, uždengiantis ne visą galvą) arba šukuosenos aksesuarus: šinjonus, plaukų sruogas, uodegas, kasas, prisegamus plaukus. Šie aksesuarai pastaruoju metu labai madingi ir mėgstami jaunimo.
  • Perukas leidžia lengvai ir greitai pakeisti įvaizdį, bet jį galima keisti ir kitais būdais (apranga, makiažas, savų plaukų šukuosena ir kt.), kasdien nepiktnaudžiaujant peruko nešiojimu. Be to, nevertėtų pamiršti ir savų plaukų – rūpintis ir puoselėti jų grožį.
  • Jei Jums neramu dėl peruko nešiojimo - ar apskritai vertėtų jį įsigyti ir naudoti, būtinai prieš pirkdami pasitarkite su gydytoju dermatologu-trichologu.
  • Jei nešiojate peruką dėl medicininių priežasčių (po chemoterapijos ir kt.), esant visiškam plaukų netekimui (nuplikimui), jį galima nešioti nuolat. Nešiojant peruką dėl šių priežasčių reikėtų rinktis tik kokybiškas medžiagas ir tinkamai peruką prižiūrėti.
  • Jei peruką nešiojate ne dėl medicininių priežasčių, nepatartina juo piktnaudžiauti ir nešioti jį nuolat 24 val. kiekvieną dieną, nes kad ir koks kokybiškas jis būtų, neleidžia visiškai kvėpuoti Jūsų galvos odai ir plaukams, o tai jiems būtina. Daugiausiai peruką rekomenduojama nešioti kelis kartus per savaitę, ilgiausiai 4-6 val. per dieną.
  • Kai dedatės peruką, sureguliuokite tinkamą jo apimtį, kad jis pernelyg tampriai neaptemptų galvos ir nesutrikdytų galvos kraujotakos.
  • Būtina tinkama ir reguliari peruko priežiūra bei tinkamos laikymo sąlygos.

 

Patarimai, kaip prižiūrėti peruką

KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai