Straipsniai
Senovės paslaptys

Plaukų dažymas turi tūkstančių metų istoriją. Anot istorinių šaltinių, pirmieji plaukus pradėjo dažyti vyrai. Archeologiniai kasinėjimai atskleidžia, kad dar pirmykščiai žmonės dažė plaukus. Šie laukiniai žmonės keitė plaukų spalvą ir dažė odą siekdami imituoti laukinius žvėris. Plaukų dažymui būdavo naudojami tie dažai“, kuriuos buvo galima surasti gamtoje: ramunėlės, indigas (mėlyno pigmento augalas, augantis Indijoje), sandalmedis, chna, riešutų kiautai ir t.t. Pirmieji dažai galėdavo plaukus padaryti tamsesnius, o tik vėliau atsirado plaukų šviesinimo metodai.

Atsiradus civilizacijoms apie III tūkst.pr. Kr., plaukus, barzdą, ūsus dažė tik turtingieji - pirmiausia Sirijoje ir Persijoje, o vėliau plaukų dažymo mada persikėlė ir į kitas Senovės civilizacijas. Tuomet buvo gerbiami blondinai ir blondinės.Senovės Egipte, Graikijoje ir Romoje plaukus šviesindavo augalų nuovirais, saulės spinduliais, chna, barstydavo plaukus smėliu ir geltonų gėlių žiedlapiais, o Babilone ir Asirijoje vyrai barstė galvą ir barzdas aukso milteliais, kad suteiktų jiems auksinį atspalvį. Tačiau populiarūs buvo ne tik šviesūs plaukai, bet ir tamsūs.

Tamsinimui buvo naudojami pelenai, graikiškų riešutų kevalai, porai ir...dėlės. Romėnai naudojo ir gana agresyvius plaukų dažymo būdus, pvz. šukuodavo plaukus actu sumirkytomis švino šukomis, kurios palikdavo ant plaukų tamsius pėdsakus (švino druskas).

Žilus plaukus maskuodavo graikinių riešutų nuoviru. Būdavo ir gana keistų plaukų dažymo receptūrų, pvz.: egiptietės, kad paslėptų žilus plaukus, augalinį aliejų maišydavo su juodų kačių krauju.

Karingiesiems galams, keltams ir saksams (1000 m. pr.Kr.) plaukų estetika ir grožis nebuvo patys svarbiausi – jie apdorodavo plaukus su kalkių vandeniu (šarmo rūšis). Plaukai įgaudavo akinančiai baltą spalvą. Be to, keltai dažė veidus mėlyna spalva, kad įvarytų baimę savo priešams mūšiuose.


Įdomioji plaukų dažų istorija

Viduramžiai, Renesansas, Barokas: rausvaplaukiai, blondinai ir tamsiaplaukiai

XIX a. atradimai

XX a. – viskas prasidėjo nuo meilės žmonai...

Ateities plaukų dažai
KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai