Straipsniai
Plaukų dažymas sruogelėmis


Dažymas sruogelėmis – viena populiariausių plaukų dažymo technikų, kai nudažomos atskiros šviesesnės ir/ar tamsesnės plaukų sruogos, kurios papildo pagrindinę (bazinę) plaukų spalvą.

Miliravimas – tai plaukų šviesinimas sruogelėmis. Koloravimas – plaukų dažymas sruogomis įvairiomis spalvomis, naudojant nuo 2 iki 10 atspalvių.

 

Kodėl dažytos sruogos tokios madingos?

 

 

Dažymas sruogelėmis atnaujina bet kokią šukuoseną, suteikia žavesio ir prašmatnumo net ir pačiam paprasčiausiam plaukų sušukavimui, atkreipia aplinkinių dėmesį, vizualiai padidina plaukų apimtį, gali paslėpti žilus plaukus, suteikti saulės švytėjimo ar blyksnių efektų, žaismingumo, stilingumo, originalumo, ryškumo plaukams. Dažant plaukus šiuo būdu mažiau pakenkiama plaukams, nes dažomi ne visi plaukai, o tik atskiros sruogos, be to, rečiau reikia dažyti ataugančias šaknis.Šis dažymo būdas tinka tiek trumpiems, tiek ilgiems, tiek ploniems, tiek storiems, tiek garbanotiems, tiek žiliems plaukams. Jį gali rinktis ir paauglės, ir vyresnės damos.

Kada atėjo mada dažyti plaukus sruogelėmis neįprastomis, ryškiomis spalvomis? Tai atėjo iš meno pasaulio – iš filmų ir knygų, kurių autoriai moteris vaizduodavo įvairiaspalviais plaukais, ryškiai besiskiriančiais nuo paprastų moterų plaukų. Ekranuose pasirodė filmai: „Penktasis elementas“, „Bėk, Lola, bėk“ (herojės su oranžiniais plaukais), „Ultravioletas“ (herojė su violetiniais plaukais). Šio išskirtinio įvaizdžio pradėjo siekti ir paprastos moterys. Į madą atėjo plaukai su ryškiomis, neįprastų spalvų sruogomis, pavyzdžiui: violetiniai plaukai su avietinės spalvos sruogomis, juodi plaukai su žaliomis sruogomis. Iš japonų animacijos atėjo švelnių, išraiškingų, romantiškų spalvų sruogų mada: rožinių, žydrų ir kt.

 


Plaukų dažymo sruogomis būdai

 

1. Sruogos dažomos naudojant kepuraitę. Naudojama speciali kepuraitė, skirta plaukų sruogų dažymui, su skylutėmis arba gali būti naudojama paprasta plastikinė kepuraitė, skirta plaukimui, kurioje padarytos skylutės. Prie kepuraitės naudojamas specialus kabliukas ar plastikinis vąšelis, ištraukti plaukams.

2. Sruogos dažomos naudojant foliją. Šis būdas naudojamas ilgiems ir vidutinio ilgio plaukams.

3. Sruogos dažomos šepetėliu. Plaukų dažai uždedami ant plaukų specialiu šepetėliu, gaunasi tolygios, tvarkingos juostelės.

4. Sruogos dažomos rankomis arba plonu teptuku. Dažoma pirštų galiukais arba teptuku tepami dažai ant plaukų, gaunami „blyksniai“. Procedūra kartojama 3-4 kartus. Tinka trumpiems, iki 15 cm ilgio, plaukams.

 

Kokie plaukų dažai skirti dažymui sruogelėmis?


1. Trumpalaikiai nusiplaunantys dažai (nepermanentiniai, beamoniakiai) – ypač rekomenduojami pabandymui, kai dar nežinoma, ar tiks sruogų spalva, naujas stilius, jie mažiau kenkia. Tai gali būti pastelinės kreidelės, plaukų tušas, spalvoti geliai, spalvotas purškiamas lakas.

 

 

2. Natūralūs augaliniai dažai, chna.

3. Permanentiniai cheminiai dažai
Kada netinka dažymas sruogomis?

 

  • Po cheminio sušukavimo.
  • Po plaukų dažymo chna - plaukai gali įgauti žalią atspalvį, kurio sunku atsikratyti.
  • Po plaukų šviesinimo.
  • Kai plaukai ploni ir trapūs.
  • Kai jautri, pažeista galvos oda.
  • Kai yra alergija plaukų dažams.
  • Kai yra daug žilų plaukų.


Atminkite, kad dažytais plaukais reikia rūpintis, prižiūrėti, nes tikrai nuostabiai atrodo tik sveiki, žvilgantys, gražiai sušukuoti plaukai, o nudažius juos sruogelėmis gausite papildomo aplinkinių dėmesio, tad stenkitės, kad Jūsų plaukų būklė būtų neprikaištinga.

Prie naujos šukuosenos derinkite makiažą, aprangą, akinius, kitus aksesuarus, kad visa Jūsų išvaizda būtų harmininga.

Na, o jei Jums, perskaičius visas šias instrukcijas ir perspėjimas, dingo noras dažyti plaukus sruogelėmis, nenusiminkite ir neatsisakykite tos minties. Galbūt Jums tiks puiki alternatyva – prisegamos spalvotos plaukų sruogos, kurios nekenkia plaukams, yra daugkartinės, lengvai ir greitai prisisega prie plaukų.

 

Daugiau susijusių straipsnių apie plaukų dažymą sruogelėmis:

11 stulbinančių variantų, kaip nusidažyti plaukus sruogelėmis

20 žingsnių plaukų dažymo sruogomis namuose instrukcija

Kaip dažyti plaukų sruogas kreidelėmis?

Kokios spalvos sruogelės Jums tinka?

 

KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai