Straipsniai
9 receptai plaukams

 

1. Aliejinės kaukės (ricinos, varnalėšų, alyvuogių, sojų aliejaus) – tinka sausiems plaukams. Aliejai “apsunkina” plaukus ir taip juos ištiesina. Minusas – suteikia “nešvaros” pojūtį plaukams:

  • Šilto vandens vonelėje pašildytą aliejų dėti ant galvos odos, palaikyti 15-60 min. apvyniojus galvą plastikine kepuraite/maišeliu ir šiltu rankšluosčiu, ištiesinti kiekvieną sruogą šukomis. Išplauti su šampūnu, po to galima dar plaukus perskalauti/apipurkšti vandeniu su citrinos sultimis ar actu. Kartoti procedūrą 2 savaites reguliariai. Efektas matysis po 2-3 savaičių. 


  • Galite padaryti aliejų mišinį plaukams: 1 valg. šaukštas alyvuogių aliejaus, 3 arb.šaukšteliai ricinos aliejaus, 2 valg.šaukštai varnalėšų aliejaus. Sumaišyti aliejus, dėti į vandens vonelę pašildyti, šiltą mišinį įtrinti į plaukus (daug nedėti ant galvos ir plaukų šaknų), padengti visus plaukus, dėti plastikinę kepurę ir palaikyti 1 val., tuomet išplauti šampūnu. Daryti kaukė reguliariai, tęsti mažiausiai 2 kartus per savaitę.


2. Bespalvė chna – stiprina plaukų šaknis, apsaugo nuo pleiskanų, plaukai tampa tankesni. Paimti 1 valg. šaukštą bespalvės chna, 0,5 stiklinės karšto vandens, 0,5 arb. šaukštelio vynuogių kauliukų aliejaus, 0,5 arb. šaukštelio apelsinų aliejaus. Chna išbrinkinti vandenyje, palaikyti 50 min., tuomet supilti aliejus, sumaišyti ir dėti ant plaukų. Palaikyti kaukę 30 min., tuomet nuplauti po tekančiu vandeniu. Daryti procedūrą 2-3 kartus per savaitę.


3. Šviežias kokosų pienas – į stiklinę kokosų pieno įpilti šiek tiek citrinos sulčių ir padėti į šaldytuvą, kol susidarys kreminis sluoksnis. Tuomet dėti ant galvos odos. Apvynioti galvą šiltu rankšluosčiu, palaikyti ir nuplauti vandeniu su šampūnu. Šukuoti drėgnus plaukus. Kartoti procedūrą 3 savaites.

 

Dar vienas receptas: į 100 g medaus (išlydyto šilto vandens vonelėje) įpilkite 1 valg.š. ricinos aliejaus ir 100 ml kokosų pieno. Į atvėsintą mišinį įdėkite 1 kiaušinio trynį ir sumaišykite. Dėkite ant plaukų šaknų ir per visą plauko ilgį, masažuojant 2-3 min. Laikykite iki 15 min., tuomet nuplaukite šiltu vandeniu su šampūnu ir balzamu.

 

4. Pienas - į buteliuką su purkštuku įpilti trečdalį stiklinės pieno. Gerai išdžiovintus plaukus apipurkšti pienu ir palaikyti 20 min. Tuomet plaukus išplauti, palaikyti rankšluostyje 5 min. ir iššukuoti drėgnus. Taip pat galima dėti pieną ir ant galvos odos, palaikyti 1 min., išplauti ir iššukuoti drėgnus plaukus.


5. Obuolių actas – tinka riebiems plaukams tiesinti:


 

  • Į keramikinį indą įpilti 2 valg. šaukštus obuolių acto, 2 valg. šaukštus virinto vandens, 1 arb. šaukštelį alyvuogių arba migdolų aliejaus. Dėti mišinį ant plaukų ir palaikyti 40 min. Išplauti geriau be šampūno. Jei plaukai lieka riebaluoti, galite išplauti su mažu kiekiu šampūno.


  •  Arba galima kiekvieną plaukų sruogą apdoroti su tamponu, sudrėkintu obuolių actu.
  • Taip pat galima skalauti plaukus acto ir vandens mišiniu (4 l vandens ir 8 valg.šaukštai acto)
  • Dar vienas receptas su actu: 2 valg. šaukštai obuolių acto, 2 valg. šaukštai mineralinio vandens, 1 arb. šaukštelis migdolų aliejaus (arba alyvuogių aliejaus). Sumaišyti actą su vandeniu, tuomet įpilti aliejų. Padengti mišiniu visus plaukus. Po 40 min. kaukę nuplauti, geriau naudoti minimalų kiekį šampūno.

 

6. Plaukų tiesinimas su želatina – želatina turi daug naudingų baltymų, suteikia plaukams žvilgesnio, paklusnumo, apimties, apsaugo nuo šakojimosi ir lūžinėjimo. Nesuteikia “nešvaros” pojūčio. Jei naudojamas fenas, apsaugo plaukus nuo nudeginimo:


 

  • Paimame 1 valg. šaukštą želatinos ir 1 valg. šaukštą šampūno, įmaišome 1 arb. šaukštelį šampūno su vitaminais A ir E. Mišinį dedame ant plaukų ir palaikome 20-30 min. Išplauname plaukus šiltu vandeniu be šampūno. Tuomet padaliname plaukus į siauras sruogeles ir tempiame šukomis, feną nukreipiame iš viršaus žemyn.
  • Dar vienas receptas su želatina: imame 3 valg. šaukštus želatinos ir ištirpiname juos 1 stiklinėje karšto vandens, įpilame šiek tiek plaukų balzamo. Išplauname plaukus įprastu šampūnu ir balzamu. Želatinos kaukę reikia dėti ant švarių drėgnų plaukų (nedėti ant pačių  plaukų šaknų). Tuomet reikia apvynioti galvą plastikiniu maišeliu ir rankšluosčiu, po 45 min. nuplauti šiltu vandeniu.

 

7. Medus - išlydykite medų šiltoje vonelėje, dėkite jį ant plaukų tolygiai per visą ilgį ir lengvai įtrinkite į plauko šaknis. Po to uždenkite galvą polietilenu ir kepuraite (tačiau stebėkite, kad nespaustų galvos, ir medus nenutekėtų). Laikykite 8 val. (prieš miegą). Ryte nuplaukite medų su šampūnu.

 

8. Arbata – tinka normaliems ir sausiems plaukams tiesinti. Į stiklinę karštos stiprios juodos arbatos įdėti 1 arb.šaukštelį cukraus pudros ir sumaišyti, sudrėkinti plaukus. Nepersistengti drėkinant, kad plaukai nesuliptų ir neatrodytų kaip varvekliai:)

 

 

9. Natūralus plaukų džiovinimas – šis metodas tinka ilgaplaukėms. Išplovusios galvą, nusausinkite plaukus rankšluosčiu, palenkite galvą žemyn, tempdamos plaukus per visą ilgį, suvyniokite juos į audeklą (idealu – šilkinį), į vamzdelio formą ir jį apvyniokite aplink galvą, užtvirtinkite galiuką ir laukite, kol plaukai visiškai išdžius.

 

Taip pat skaitykite:

Kaip ištiesinti plaukus be feno?

Plaukų tiesinimo kosmetika

10 praktinių patarimų tiesinimuiKOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai