Straipsniai
Perukai Antikos laikais

Kitas istorinis perukų paminėjimas sutinkamas 1 tūkst. pr. Kr. Viduržemio jūros regione ir Artimuosiuose Rytuose, pirmiausia, Senovės Persijoje. Čia perukus turėjo teisę nešioti tik karaliai. Senovės Asirijoje, Babilone, Šumere, Akade perukas taip pat buvo valdžios simbolis.

Iš Persijos perukai toliau paplito Senovės Graikijoje, kur dažniausiai buvo naudojami kaip teatro vaidinimų atributas. Juodi plaukai buvo skirti blogiesiems personažams, šviesūs plaukai – herojams, raudoni plaukai – komikams.Senovės Romos imperijoje taip pat buvo nešiojami perukai, juos ypač mėgo moterys. Čia perukai būdavo suvežami iš viso pasaulio. Buvo vertinami juodų plaukų perukai iš Indijos, tačiau patys vertingiausi buvo šiaudų ir raudonos spalvos perukai, o šviesiaplaukiai perukai buvo įkainojami auksu pagal jų svorį. Istorinėje literatūroje minima, jog Romos imperatoriaus Marko Aurelijaus žmona Faustina (161-180 m.) turėjo daugiau nei šimtą perukų. Senovės romėnai taip pat susiprato perukais maskuoti plikimą. Perukus nešiojo nuplikę imperatoriai Otonas, Domicianas, Kaligula, Karakala,Heliogabalas, o Julijus Cezaris vietoj peruko nešiojo laurų vainiką. Senovės romėnai laikė, kad juodi plaukai – tvarkingumo ir ūkiškumo požymis. Dėl to, kai kurios moterys (kurtizanės ir kt.) turėjo įvairių spalvų perukų ir naudojo atitinkamas spalvas priklausomai nuo susiklosčiusių aplinkybių. Ypač buvo vertinami perukai, pagaminti iš vergų barbarų plaukų.

Senovės Kinijoje, Japonijoje, Korėjoje perukai buvo tik didikų privilegija, o vėliau jie tapo išskirtinai moterišku atributu.


Daugiau įdomių perukų istorijos faktų

Pirmieji perukai pasaulyje

Karališkieji perukai: nuo viduramžių iki monarchijos

XX a. perukai: būk ryški ir natūrali

Šiuolaikiniai perukai: kas madinga šiandien?

 

KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai