Straipsniai

 

PLAUKŲ DAŽAI

 

 

Šiandien plaukus dažo milijonai žmonių visame pasaulyje. Plaukus pradėjo dažyti netgi tose šalyse, kuriose anksčiau tai buvo nepriimtina, pvz. Japonijoje nedažė plaukų iki XX a.pab., tačiau šiandien vis daugiau japonų papuošia savo tamsius plaukus ryškiomis sruogomis ar dažo plaukus raudonai, rudai ir kt. spalvomis.

 


Galima rinktis iš didelės įvairovės produktų – permanentinius, pusiau permanentinius ar laikinus plaukų dažus. Plaukus galima dažyti tolygiai, sruogelėmis ar “plunksnelėmis”, natūraliomis ar nenatūraliomis spalvomis. Šiandien kiekviena moteris ir vyras gali surasti sau tinkantį atspalvį iš šimtų atspalvių šviesių, kaštoninių, rudų, raudonų, juodų, sidabrinių spalvų ar pridėti neįprastų spalvinių efektų. Blond atspalviai išlieka patys populiariausi ir šiandien apie 80 proc. moterų renkasi būtent šią spalvą.

 

Skaitykite plačiau: Kaip pasirinkti Jums tinkančią plaukų spalvą?


Šiais laikais plaukų spalvą galima keisti taip dažnai, kaip norisi. Dažų prieinamumas, jų paprastas naudojimas, didžiulis pasirinkimas leidžia neribotai eksperimentuoti savo išvaizda. Nors anot statistikos, daugiau nei pusė plaukus dažančių žmonių tai daro tam, kad paslėptų žilus plaukus.

 

Plaukų dažų paklausa toliau auga. Taip pat tobulėja plaukų dažų formulės, dažymas sruogelėmis, atsiranda galimybė suteikti švelnius spalvos perėjimus. Į šiuolaikinių dažų formulę įeina ne tik plaukų dažymas, bet ir jų maitinimas bei drėkinimas. Šiuolaikiniai dažai labiau tausoja plaukus, yra atsparesni aplinkos poveikiui, jų sudėtyje neretai yra tiek cheminių, tiek natūralių komponentų. Tai daroma siekiant minimizuoti neigiamą dažų poveikį plaukams, kurį sukelia cheminiai komponentai, dėl to į plaukų dažų sudėtį dedami natūralūs aliejai ir augalų ekstraktai, kurie atgaivina plaukus ir galvos odą. Nors yra didžiulė naujoviškų plaukų dažų pasiūla, moterys ir šiandien nepamiršta senovės  plaukų dažymo receptų natūraliomis priemonėmis, tokiomis kaip chna.

 


KAIP VEIKIA PLAUKŲ DAŽAI? KAS VYKSTA PLAUKŲ DAŽYMO METU?


 


Kai kurie žmonės bando vienus dažus po kitų negalvodami, kas vyksta su plaukais jų dažymo metu. Iš pradžių po dažymo plaukai gali atrodyti sveiki ir gražūs, bet po kelių dienų jie praranda šią išvaizdą ir tampa negyvi, silpni. Kodėl? Apie viską nuo pradžių...


Plaukas turi tris sluoksnius: vidinį, vidurinį ir išorinį. Natūrali plaukų spalva yra nulemta genų, kurie reguliuoja natūralaus pigmento melanino (šviesaus ir tamsaus) santykį. Šie pigmentai yra viduriniame plauko sluoksnyje. Plaukų spalva priklauso nuo to, kurio pigmento – šviesaus ar tamsaus kiekis yra didesnis, na, o žiluose plaukuose iš viso nėra pigmento.


Skirtingos plaukų dažų rūšys skirtingai veikia plaukus:

 

 • Kai plaukai dažomi permanentiniais dažais, dirbtiniai spalviniai pigmentai prasiskverbia į vidurinį plauko sluoksnį ir pradeda sąveikauti su natūraliais pigmentais. Rezultatas – pašalinama natūrali plaukų spalva ir suteikiama nauja. Kad dirbtinis pigmentas patektų į vidurinį plaukų sluoksnį jam reikia pereiti išorinį sluoksnį, t.y. suardyti apsauginį plaukų sluoksnį. Dažant plaukus, transformuojama plaukų struktūra, o tai reiškia veikimą prieš plauko prigimtį. Šie dažai neišsiplauna ir pakeisti plaukų spalvą galima tik vėl nudažius plaukus arba sulaukus, kol plaukai ataugs, nes plaukų dažai neveikia naujai ataugančių plaukų natūralios spalvos. Permanentinių plaukų dažų sudėtuje gali būti du “pavojingi” ingredientai: amoniakas ir vandenilio peroksidas. Amoniakas ardo išorinį plauko sluoksnį, o vandenilio peroksidas sausina plaukus, padarydamas juos silpnus, pažeidžiamus, negyvus. Geriausia, kai plaukų dažuose nėra amoniako ir yra maža dalis vandenilio peroksido (6-9%), taip pat plaukų dažų sudėtyje turėtų būti atstatančių ir plaukus puoselėjančių komponentų (provitaminas B5-pantenolis; augaliniai ekstraktai ir UV filtrai), kondicionierius.


 

 • Pusiau permanentiniai plaukų dažai neturi savo sudėtyje amoniako, bet jie neužtikrina visiško plauko padengimo dažais ir spalvos ilgalaikiškumo. Dažai prasiskverbia ne itin giliai į plauko vidų ir palaipsniui išsiplauna (po 1-1,5 mėn. spalva visai išnyksta). Jie yra švelnaus poveikio dažai, nes plauko struktūrą pažeidžia žymiai mažiau nei permanentiniai. Šių dažų sudėtyje taip pat yra maitinančių ir kondicionuojančių priedų kompleksas, suteikiantis plaukams blizgesio. Šie dažai rekomenduojami tiems, kurie turi silpnus ir pažeistus plaukus, ir norintiems turėti blizgančius bei sodresnio atspalvio plaukus.


 • Atspalvį suteikiantys laikini plaukų dažai (dažantys šampūnai, balzamai, putos). Šie dažai veikia plauko išorę, bet neprasiskverbia į vidų (neardo plauko struktūros), dėl to išsiplauna po 6-8 plaukų plovimų. Juose nėra amoniako ar vandenilio peroksido, dėl to jie yra visiškai nežalingi. Jie naudojami atgaivinti jau dažytų plaukų spalvą ir paryškinti natūralią plaukų spalvą (galima pašviesinti ar patamsinti plaukus 1 tonu). Taip pat jie rekomenduojami naudojant permanentinius ar pusiau permanentinius dažus, kad suvienodintų perėjimą tarp dažytų ir ataugančių plaukų sričių.

 

Skaitykite plačiau: Profesionalūs plaukų dažai Jums


Skaitykite plačiau: 6 plaukų dažų rūšysPLAUKŲ DAŽAI: UŽ IR PRIEŠ

 

 

Plaukų dažymo pliusai:


 • Galimybė paslėpti žilstančius plaukus.
 • Galimybė pakeisti įvaizdį.
 • Galimybė suteikti plaukams sodrią spalvą ir blizgesį, gražiai, patraukliai, jaunai atrodyti.
 • Kokybiškuose plaukų dažuose esantys proteinai, augaliniai aliejai, ultravioletinių spindulių filtrai ir t.t. ne tik apsaugo plaukus nuo neigiamų poveikių, bet ir sustiprina, atstato, veikia gydančiai.
 • Natūralūs kompenantai, naudojami plaukų dažymui, ne tik suteikia plaukams norimą atspalvį, bet ir stiprina, puoselėja plaukus.

  

Plaukų dažymo minusai:


 • Plaukai nuo pastovaus dažymo cheminėmis, permanentinėmis priemonėmis silpnėja, jiems reikalingos papildomos plaukų stiprinimo ir priežiūros priemonės (šampūnai, kaukės).
 • Plaukų dažuose esantis amoniakas ardo plauko struktūrą ir pažeidžia plauko apsauginį sluosnį.
 • Plaukų dažuose esantis vandenilio peroksidas sausina plaukus, padarydamas juos silpnus, pažeidžiamus, negyvus.
 • Dažant plaukus švelnaus poveikio, laikinais dažais neįmanoma nudažyti žilų plaukų ar kardinaliai pakeisti plaukų spalvą.

 

 

 

 

 

 

 

KITI STRAIPSNIAI APIE PLAUKŲ DAŽUS
Natūralios priemonės dažytiems plaukams
9 kasdienės plaukų priežiūros taisyklės
Ką daryti po plaukų dažymo?
Dažytų plaukų priežiūra
9 patarimai nėštukei
Plaukų dažymas nėštumo metu
Nėštumas ir plaukų dažymas
7 patarimai dažant plaukus raudonai
Raudoni plaukų dažai
Raudoni plaukai
Produktai