Straipsniai
Natūralūs plaukų dažai

Daugelis moterų yra nepatenkintos savo natūralia plaukų spalva, bet visgi nesiryžta plaukų dažymui sintetiniais permanentiniais dažais. Kadangi cheminiai dažai nėra sveika. Be to, jei norėsite vėl sugrįžti prie natūralios savo plaukų spalvos, tai gali būti sudėtinga, o pakartotinis plaukų dažymas ar spalvos pašalinimas gali dar labiau pakenkti plaukams. Tai kaip suteikti savo plaukams gražų atspalvį, jiems nepakenkiant? Atsakymo variantai du – apsieiti be plaukų dažymo arba naudoti natūralius augalinius, ekologiškus plaukų dažus be amoniako ir kitų sintetinių priedų.

Augaliniai dažai buvo naudojami nuo neatmenamų laikų, norint paryškinti natūralią plaukų spalvą ar nudažyti plaukus nauja spalva. Su natūraliais dažais dar senovės kirpėjai mokėjo išgauti įvairius atspalvius. Ir šiais laikais augaliniai dažai nėra atgyvena, vis daugiau moterų renkasi dažyti plaukus kuo natūralesniais dažais, kurių pagrindas -augaliniai komponentai.

Populiariausi natūralūs augaliniai plaukų dažai: chna, basma, vaistinės ramunėlės, medetkos, šalavijai, svogūnų lukštai, graikinių riešutų kevalai, rabarbarai, arbatžolės, kava. Natūralūs dažai gali nudažyti įvairiomis spalvomis - nuo šviesių iki tamsiai kaštoninių ir juodų. Natūralūs dažai gali nudažyti ir žilus plaukus.

 

KODĖL VERTA NAUDOTI NATŪRALIUS PLAUKŲ DAŽUS?

 

  • Jie suteikia plaukams gražią natūralią spalvą.
  • Jie yra saugūs ir nekenkia plaukams bei galvos odai.
  • Natūralūs dažai yra naudingi plaukams: reguliarus jų naudojimas pagerina plauko struktūrą, skatina plaukų augimą, stiprina plaukų šaknis, naikina pleiskanas, suteikia plaukams glotnumą ir sveiką blizgesį.
  • Juos galima naudoti, jei Jūsų plaukai sausi, trapūs, turite odos problemų ar alergiją ir Jums netinka naudoti cheminius plaukų dažus.
  • Natūralius plaukų dažus lengva naudoti patiems namuose, nebūtina eiti į kirpyklą.
  • Jie santykinai nebrangūs.


KAIP VEIKIA NATŪRALŪS PLAUKŲ DAŽAI?
Natūralūs plaukų dažai dažniausiai veikia kaip tonuojantys, trumpalaikiai dažai, paveikiantys tik viršutinį plauko sluoksnį.

Kaip jie paveiks konkrečiai Jūsų plaukus ir kokią spalvą išgausite, priklauso nuo keleto veiksnių: natūralios plaukų spalvos, plaukų struktūros, jų storio ir pasidavimo dažymui. Dažant augaliniais dažais neretai labai sunku iš anksto nuspėti, kokia plaukų spalva gausis, dėl to rekomenduojama iš pradžių juos išbandyti ant nedidelės plaukų sruogos.

Norint gero efekto, reikės kantrybės, kadangi natūralius dažus reikia naudoti ne vieną kartą, reguliariai, kadangi jie veikia labai švelniai. Tai negalioja chna ir basma, kurie priskirtini prie permanentinių dažų.


KADA NETINKA NAUDOTI NATŪRALIUS PLAUKŲ DAŽUS?


  • Jei prieš tai dažėte plaukus cheminiais permanentiniais dažais, darėtės cheminį sušukavimą ar šviesinote plaukus. Ant plaukų turi nelikti cheminių dažų likučių. Galioja ir atvirkštinis variantas: jei dažėte plaukus natūraliais dažais, netiks iš karto naudoti cheminius dažus, nes plaukai nenusidažys – teks palaukti 2-3 savaites.
  • Jei turite daug žilų plaukų.


 

Toliau svetainėje pateikiame natūralių dažų receptų. Pažymėtina, kad nors  šie receptai yra naudingi plaukams, suteikia jiems gražų atspalvį, tačiau negali iš esmės pakeisti jų spalvos.

Kaip tapti natūralia blondine?

Kaip tapti natūralia šatene?

Kaip tapti natūralia brunete?

Kaip tapti natūralia raudonplauke?

Kaip tapti natūralia juodaplauke?

 KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai