Straipsniai
Peruko spalva

Renkantis peruką svarbu atsižvelgti į tai, koks Jūsų odos tipas, natūrali plaukų ir akių spalva, t.y. kokiam spalviniam tipui priklausote. Pasirinkę peruko spalvą, harmoningai derančią su Jūsų spalviniu tipu, pajaunėsite, pagražėsite ir, svarbiausia, niekas nepastebės, kad Jūs su peruku.


Klasikiniai spalviniai tipai skirstomi pagal 4 metų laikus: • Šiltieji tipai (pavasaris ir ruduo) – natūraliuose odos, akių, plaukų atspalviuose dominuoja raudoni ir geltoni pigmentai.
 • Šaltieji tipai (vasara ir žiema) - natūraliuose odos, akių, plaukų atspalviuose dominuoja mėlyni pigmentai.
 • Ryškesni tipai (ruduo ir žiema) – natūrali odos, akių ir plaukų spalva labiau kontrastuoja tarpusavyje (pvz. blyški oda ir tamsūs plaukai bei akys).
 • Švelnesni tipai (pavasaris ir vasara) – natūrali odos, akių ir plaukų spalva mažai kontrastuoja (pvz. auksinė oda, šviesūs plaukai ir akys).

 


 

Nustatyti, kuriam metų laikui priklausote, nėra sunku: esant geram dienos apšvietimui pridėkite prie savo veido (be kosmetikos) šviesiai rožinį-mėlyną (šaltasis tipas), o po to gelsvai-lašišinį (šiltasis tipas) medžiagos gabaliukus. Stebėkite su kuriuo variantu Jūsų atvaizdas veidrodyje atrodo gyvesnis, veido oda šviežesnė, akys ir lūpos ryškesnės, nesimato ratilų po akimis ir kraujagyslių tinklelio po oda. Tas tobulas variantas ir būsų Jūsų šiltasis arba šaltasis tipas. Tuomet pagal odos, plaukų ir akių kontrastingumą nustatykite, ar priklausote ryškiajam, ar švelniajam tipui.

 

Peruko spalvą taip pat rinkitės pagal naudojimo paskirtį: • Jei perukas skirtas kasdieniam nešiojimui, rekomenduojami natūralių plaukų atspalviai, atitinkantys Jūsų spalvinį tipą. Jei nenorite eksperimentuoti ir siekiate atrodyti natūraliai, rinkitės peruko spalvą, kuri būtų tokia pati kaip Jūsų plaukai arba 1-2 tonais besiskirianti (šviesesnė ar tamsesnė).
 • Jei nebijote eksperimentų ir norite kardinaliai pakeisti įvaizdį ar ieškote peruko karnavalui, teminiam vakarėliui, tam tiks ryškios, neįprastos spalvos, neatitinkančios Jūsų spalvinio tipo (juodas perukas, mėlynas perukas ir kt.).

 

Peruko spalva taip pat turėtų atitikti Jūsų amžių. Ryškios plaukų spalvos tinka jaunesnėms merginoms, o vyresnėms moterims geriau tinka ramios, ne tokios „rėkiančios“ spalvos. Norintiems paslėpti savo amžių, pajaunėti tiks auksiniai ir šilti perukų plaukų atspalviai.

 

Peruko spalva gali padėti paryškinti ar užmaskuoti tam tikras odos ypatybes:

 • Pigmentines dėmes veide padės paslėpti šilti auksiniai atspalviai.
 • Blyškiai, šviesiai odai geriausiai tiks pelenų atspalvių, šviesių, bordo, juodos, šaltų spalvų perukai.
 • Strazdanotai auksinio atspalvio odai tiks šviesūs ir oranžiniai atspalviai, o raudona spalva padarys strazdanas nepastebimas.
 • Jautriai, linkusiai raudonuoti, sudirgusiai odai tiks rudi, kaštoniniai tonai.
 • Labai šviesūs tonai pabrėžia odos trūkumus

 


Konkrečią peruko spalvą galite pasirinkti pagal:

 • Konkretaus perukų gamintojo perukų spalvų žiedą (pateikiami gaminių pavyzdžiai).
 • Jūsų plaukų sruogas (derinant su perukų plaukais).
 • Nuotraukas internete ar žurnale (gali neatitikti tikrovės).

Prieš įsigydami peruką, būtinai jį pasimatuokite, kad pamatytumėte, kaip jo spalva dera su Jūsų spalviniu tipu, ar atitinka naudojimo paskirtį, amžių, odos ypatybes. Pasidomėkite, ar Jūsų išsirinktą peruką galima dažyti.

6 svarbūs dalykai renkantis peruką

Perukas pagal Jūsų veido formą

Peruko dydis

Peruko pagrindas ir plaukų kokybė

Peruko pagaminimo būdas

Kaip peruko pagalba paslėpti trūkumus ir pabrėžti grožį?


KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai