Straipsniai
Plaukų dažymas nėštumo metu

PLAUKŲ DAŽŲ POVEIKIS ŽMONIŲ SVEIKATAI

Buvo atlikta nemažai tyrimų, norint nustatyti, ar plaukų dažai gali turėti neigiamą įtaką moterų sveikatai bei sukelti įvairius susirgimus. Senos kartos (prieš 10-12 metų gaminti) plaukų dažai turi daugiau kenksmingų medžiagų (kurios per galvos odą patenka į kraują ir gali sukelti leukemiją ir kitus susirgimus). Naujos kartos šiuolaikiniuose plaukų dažuose tokių kenksmingų medžiagų dar nebuvo rasta. Nuomonės dėl šių dažų poveikio skiriasi ir jų poveikis sveikatai dar nėra žinomas, nes šie dažai dar per trumpai naudojami, kad būtų galima kažką konkrečiau pasakyti.


 Tačiau reiktų nepamiršti, kad plaukų dažuose gali būti sudėtinių elementų – potencialių alergenų. Daugiausia jų galima rasti tamsių atspalvių dažuose. Kad apsisaugotumėte nuo to, prieš naudodamos dažus, taip pat ir augalinius, išbandykite jų nedidelį kiekį ant alkūnės linkio, jei oda neparaus, reiškia dažus galima naudoti.

 

AR PAVOJINGAS PLAUKŲ DAŽYMAS NĖŠTUMO METU?

Būsimoms mamoms, kurios rūpinasi savo išvaizda ir nenori vaikščioti ataugusiomis kitos spalvos plaukų šaknimis, šis klausimas labai aktualus. Tačiau vienareikšmiškai "taip" arba "ne" Jums niekas neatsakys. Tyrimų, patvirtinančių neigiamą plaukų dažymo poveikį būsimo vaiko sveikatai nėra, tačiau taip pat nėra ir priešingą faktą pagrindžiančių įrodymų. Taigi, mes tiesiog neturime pakankamai informacijos, kad pasakytume, ar plaukų dažai gali būti arba nėra pavojingi nėščiosioms.

Nėštumo metu keičiasi moters hormonai, plaukų struktūra, dėl to plaukų dažymo rezultatas gali būti visai nenuspėjamas. Net ir tie patys dažai, kuriais visuomet dažydavote plaukus, gali juos nudažyti visai kita spalva, jau nekalbant, kad ji gali skirtis nuo parodytos gamintojo plaukų sruogų paletėje. Tad spalvą reikia rinktis labai atsargiai, o kad nereikėtų daryti begalės spalvos koregavimų ir perdažymų, nepamirškite atlikti plaukų spalvos testo ant nedidelės plaukų sruogos.

Cheminiai komponentai, esantys plaukų dažuose, gali sukelti alergiją. Prieš dažydamos plaukus, išbandykite nedidelį dažų kiekį ant nedidelio odos lopinėlio.

 


Skaitykite daugiau:

9 patarimai nėštukei

Plaukų dažai ir nėštumas

 KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai