Straipsniai
krutu didinimas implantais plastine chirurgija
Kaip užsidėti peruką?

Šis skyrelis skirtas tiems, kurių rankose natūralių ar sintetinių plaukų perukas atsidūrė pirmą kartą ir peruko nešiojimas - visiškai nauja ir nežinoma sritis. Kaip ir bet kurioje srityje, norint įgyti patirties, reikalinga praktika, praktika ir dar kartą praktika. Na, o kai gerai įgusite, galėsite užsidėti peruką per kelias minutes!

Prieš tai, kai pereisime prie konkrečių žingsnių, kaip patogiai ir paprastai užsidėti peruką, apie įvairių plaukų perukus verta žinoti šiuos dalykus:



  • Nauji perukai iš pradžių turi manekeno galvos, pagal kurią buvo pagaminti, dydį ir formą. Po kurio laiko jie įgauna savo „šeimininko“, nešiojančio peruką, formą. Tai gali užtrukti 3-4 dienas. Jei perukas iš pradžių Jums atrodo per siauras, kad nereikėtų laukti 3-4 dienų, galima peruko pagrindą pamirkyti ir ištemptiant didesnio manekeno galvos ar kito panašaus objekto.
  • Peruko dydis gali būti reguliuojamas. Vidinėje peruko pusėje, peruko šonuose, smilkinių srityje yra specialios pagalvėlės. Peruko gale yra specialūs dirželiai ar raišteliai su kabliukais ir kilputėmis, kurių pagalba galima reguliuoti peruko apimtį. Pigesni perukai neturi šio reguliavimo, bet turi elastines gumeles, kurios išsitempia priklausomai nuo galvos apimties. Jei perukas pagamintas pagal individualų užsakymą, kliento galvos apimtis išmatuojama tiksliai ir tokiu atveju tokiam perukui papildomo reguliavimo nebereikia.

Skaitykite plačiau apie tinkamą peruko dydį

  • Nors peruką nešioti patogu ir gražu, žiemą su juo šilta, o vasarą jis saugo savus plaukus nuo saulės, visgi jei nesate priversti peruką nešioti dėl medicininių priežasčių, stenkitės nedėvėti jo daugiau nei 3-4 val. per dieną.
  • Kad galėtum nešioti peruką ir jis atrodytų šauniai ir natūraliai, tikrai nebūtina plikai nusiskusti savų plaukų. Saviems plaukams paslėpti po peruku yra įvairių būdų ir priemonių. Apie tai detaliau skaitykite toliau šiame skyriuje.
  • Užsidėti ir nusiimti peruką labai paprasta. Netrukus tuo įsitikinsite patys.

 

Instrukcija, kaip užsidėti ir nusiimti peruką, kad tai būtų patogus, malonus ir lengvas procesas:

1 žingsnis.

Išimkite peruką iš pakuotės. Paimkite jį viena ranka už priekinės dalies ir švelniai papurtykite, kad plaukai pasklistų tolygiai ir nebūtų tarpusavy sukibę. Laisvai krentantys plaukai suteiks perukui natūralumo įspūdį.

 

2 žingsnis.

Naudodami purkštuvą, apipurkškite peruką nedideliu kiekiu kambario temperatūros vandens.  To reikia, kad perukas, ypač sintetinių plaukų, atgautų savo formą. Laikydami peruką rankose, pirštais ar specialiu šepečiu su retais dantimis, suteikite perukui norimą formą, sutvarkykite plaukų vijas.

 

3 žingsnis.

Uždėkite peruką ant specialaus stovo ir leiskite plaukams išdžiūti.

 

4 žingsnis.

Sutvarkykite savus plaukus. Jie turi būti sausi ir švarūs. Visus plaukus reikia maksimaliai prispausti prie galvos, kad jie nesimatytų ir neišlįstų iš po peruko.

Jei plaukai ilgi ar vidutinio ilgio, reikia sukelti juos viršutinėje galvos dalyje ir surišti į uodegą su plona plaukų gumele:



  • Tuomet galima plaukus tolygiai paskirstyti sruogomis po visą galvą ir jas pritvirtinti smeigtukais prie galvos pakankamu atstumu nuo plaukų linijos. Likusius plaukus, pvz. smilkinių srityje, galima patepti plaukų žele, kad patikimai priglustų.
  • Arba surištus į uodegą plaukus reikia padalinti į dvi dalis. Vieną dalį apsukite aplink uodegos pagrindą keletą kartų, vidurį prispausdami pirštais, kad plaukai tolygiai priglustų ir segtukais juos pritvirtinkite prie galvos. Tą patį padarykite su kita dalimi, tik vyniokite priešinga kryptimi.
  • Plaukų surinkimui galima naudoti specialų plaukų tinklelį (kepuraitės iš stambaus tinklelio su gumele). Tinklelis padeda surinkti visus trumpus plaukus ir kirpčiukus, kurių neapima uodega. Tinklelį pritvirtinkite smeigėmis.

Jei plaukai trumpi, užsidėkite kepuraitę, skirtą nešioti po peruku, tempdami ją žemyn nuo kaktos. Patikrinkite, kad Jūsų ausys nebūtų likusios po kepuraite.

 

5 žingsnis.

Užsidėkite peruką taip, lyg dėtumėtės kepurę:

  • Pridėkite priekinį peruko kraštą prie priekinės Jūsų plaukų linijos, prie kaktos.
  • Ištempkite peruką rankose tolygiai, laikydami jį ties smilkinių sritimi.
  • Užsitraukite ištemptą peruką sau ant galvos kryptimi nuo pakaušio link kaklo srities, tempdami peruko pagrindą ant smilkinių. Kontroliuokite peruko padėtį, kad jo priekinis kraštas būtų tiksliai ant priekinės Jūsų plaukų linijos, o peruko smilkinių sritis sutaptų su Jūsų smilkinių sritimi.

 

6 žingsnis.

Pajudinkite galvą, kad pajustumėte kaip perukas prigludo, ar jo nereikia pataisyti, pareguliuoti dydžio ar užsidėti iš naujo. Patikrinkite, ar iš po peruko nėra išlindusių Jūsų plaukų, ar perukas idealiai sutampa su Jūsų plaukų linija, smilkinių sritimi. Jei bijote, kad perukas nenukristų, pritvirtinkite jį prie plaukų tinklelio su paprastomis smeigėmis.

 

7 žingsnis.

Pataisykite peruko šukuoseną. Atsargiai pašukuokite plaukus, neliesdami plaukų šaknų, kad plaukai tolygiai pasiskirstytų ir uždengtų peruko kraštą ir šukuosena atrodytų natūraliai. Garbanotus plaukus šukuoti ne šukomis, bet tik „rankomis“. Nedarykite griežtos, suspaustų plaukų šukuosenos, nesistenkite, kad plaukai būtų idealiai glotnūs, nes tai atrodys nenatūraliai. Juk natūralūs plaukai niekada nebūna idealūs, priešingai – natūralumo suteikia laisvai krentantys, šiek tiek susipynę plaukai. Jei reikia, sugarbanokite peruko plaukus.

 

8 žingsnis.

Naudodamiesi antru veidrodžiu apžiūrėkite save iš visų pusių ir įsitikinkite, kad niekur nesimato Jūsų savų plaukų.

9 žingsnis.

Jei norite nusiimti peruką:

  • Atlaisvinkite peruko dirželius ar prakiškite pirštą ties pakaušio sritimi po gumele.
  • Palenkite galvą į priekį ir patempkite peruką žemyn už pagrindo.
  • Jokiu būdu netempkite peruko už plaukų.

 

Toliau skaitykite: Peruko priežiūra


KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ