Straipsniai
TOP patarimai renkantis plaukų spalvą

1 patarimas

Iš pradžių nustatykite savo plaukų spalvą pagal konkretaus dažų gamintojo spalvų paletę. Kiekviena plaukų spalva turi savo numerį, sudarytą iš dviejų skaičių, atskirtų brūkšneliu (pvz.: 5-13). Pirmasis skaičius rodo spalvos gylį arba intenstyvumą, sodrumą, antrasis skaičius po brūkšnelio – atspalvį. Pavyzdžiui, jei Jūsų natūralios plaukų spalvos pirmasis skaičius 5, tai pirmą kartą rekomenduojama, kad spalva būtų ne daugiau nei 2 tonais šviesesnė, t.y. ne daugiau nei 7.

 

2 patarimas

Atminkite, kad plaukų spalva gali gautis kitokia nei parodyta paveikslėlyje su besišypsančiom gražuolėm ant dažų pakelio, dėl to rinkdamiesi plaukų spalvą ieškokite konkretaus dažų gamintojo spalvų paletės su nudažytomis sruogomis. Skirtingų dažų gamintojų spalvų paletės gali šiek tiek skirtis.

 


3 patarimasNerekomenduojama vienu kartu kardinaliai keisti plaukų spalvą – iš brunetės tapti blondine ar atvirkščiai, nes stipriai kontrastuoja natūrali ir nenatūrali plaukų spalvos, dažnai reikia dažyti ataugančias plaukų šaknis, nauja plaukų spalva gali nederėti su antakių ir blakstienų spalva ir veidas atrodys išbalęs ar pageltęs, be to, staigus spalvos pakeitimas daug labiau žaloja plaukus nei spalvos keitimas palaipsniui: vienu kartu dažoma 1-2 tonais šviesesne ar tamsesne nei natūrali plauku spalva.

 

4 patarimas

Tamsiaodėms, tamsiaakėms labiau tiks tamsios plaukų spalvos, o šviesiaodėms šviesiaakėms – šviesios plaukų spalvos.

 


5 patarimas

Labai tamsi ir labai šviesi (platininė blond) plaukų spalvos reikalauja turėti nepriekaištingą tolygios spalvos odą. Antraip jos pabrėš veido trūkumus (tamsius ratilus po akimis, spuogelius, raukšles, pigmentines dėmes, ilgą nosį, strazdanas ir kt.) ir Jus sendins.


 

6 patarimas

Šviesios spalvos vizualiai platina, o tamsios - siaurina. Jei Jūsų veidas apvalus, šviesios spalvos vizualiai jį dar labiau praplatins ir tarsi ištrins jo kontūrus. Tamsūs plaukai priešingai – pabrėš veido liniją. Galbūt reikėtų rinktis ne visų plaukų dažymą, bet miliravimą ar koloravimą, taip pat tinkamą šukuosenos kirpimą.

 

7 patarimasJei Jūsų oda likusi rausti ar yra alergiška, venkite ryškių, sodrių plaukų spalvų su rausvu atspalviu (raudonmedžio, vario, granato, ir pan.), taip pat labai šviesių spalvų, verčiau rinkitės šviesias plaukų spalvas su šaltais smėlio, pelenų atspalviais.

 

8 patarimas

Jei Jūsų oda turi gelsvą atspalvį, venkite auksinių, smėlio, vario, violetinių tonų. Verčiau rinkitės kaštoninę, rubino raudoną, pelenų, rusvą, šokolado spalvas.

 

9 patarimas

Jei turite strazdanėlių, kurias norite paslėpti, nesirinkite platininės blond, rausvų, šviesiai auksinės, kaštoninės, oranžinės ir juodos plaukų spalvų.

 

 

10 patarimas

Plaukų spalvą derinkite su Jūsų profesija, pareigomis, Jei dirbate ofise, spalvos turėtų būti nuosaikios. Prie neryškios šviesos tamsūs tonai atrodo dar tamsesni. Geriau rinktis nežymiai besiskiriantį nuo natūralios plaukų spalvos toną. Jei dirbate pramogų versle, tiks ir ryškesnės plaukų spalvos.

 
11 patarimasPlaukų spalvą derinkite su savo laisvalaikiu. Jei mėgstate aktyviai sportuoti, plaukioti baseine, šviesūs plaukai gali įgauti žalsvą atspalvį nuo dažno galvos plovimo. Vasarą (bėgiojant, sportuojant lauke) saulė išblukina plaukus.

 

12 patarimas

Jei vartojate vaistus, vitaminus, jie paprastai tamsina plaukus. Jei norite šviesinti plaukus ir šiuo metu vartojate vaistus, rinkitės tonu šviesesnę spalvą už norimą gauti, tada gausite tokią plaukų spalvą, kokios norite.


13 patarimas

Prieš dažydami plaukus, pasimatuokite kelių spalvų perukus, prieš išsirinkdami tinkamą spalvą – tai padės realiai ir be nuostolių plaukams pamatyti, kuri plaukų spalva Jums tinka. O gal netikėtai atrasite tokių puikių atspalvių, apie kuriuos anksčiau nė nepagalvojote!

 


14 patarimas

Plaukų spalvą “pasitikrinti” ant savo nuotraukos galima ir įvairių kompiuterinių programų (Photoshop ir kt.) dėka.

Kompiuterinis žaidimas, padedantis parinkti plaukų spalvą, šukuoseną ir makiažą (ant savo nuotraukos):

 

15 patarimas

Tamsius plaukus sunkiau pašviesinti, nes juose yra daugiau natūralaus pigmento melanino, dėl to tamsių plaukų šviesinimą geriau pavesti profesionalams kirpykloje. Jie plaukus nudažys tolygiai, su mažiausia žala plaukams, profesionaliais plaukų dažais. Tamsinti plaukus galima ir namų sąlygomis, tai daug lengviau nei plaukų šviesinimas.

 

16 patarimas

Jei neturite žilų plaukų ar turite jų nedaug, ir nutarėte pakeisti plaukų spalvą, išbandykite ją su nusiplaunančiais laikinais dažais. Jie mažiau kenkia plaukams, o jei spalva nepatiks, juos galima išplauti. Na, o kei patiks ir tiks ši spalva, nusidažysite plaukus permanentiniais dažais.


17 patarimas

Prie pasikeitusios plaukų spalvos derinkite makiažą, aprangą.

 

18 patarimas

Jei plaukų spalva nepatiko, nesiimkite savarankiškų bandymų perdažyti ar pašalinti plaukų spalvą, geriau kreipkitės į profesionalų kirpėją, kuris tai padarys su mažiausia žala plaukams.

 

19 patarimas

Keisti išvaizdą galima daugybe būdų ir plaukų dažymas tikrai nėra vienintelis būdas, kuriuo nereikėtų piktnaudžiauti.


 

 

Daugiau įdomių straipsnių apie plaukų spalvas:

4 metų laikai - kuri spalva Jūsų?

Drąsiai tapkite akinančia blondine, jeigu...

Drąsiai tapkite vilioke tamsiaplauke, jeigu...

Drąsiai dažykite plaukus ugnine spalva, jeigu...

Žilų plaukų dažymas

Plaukų spalvos pagal spalvų trikampį Δ

 

KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai