Straipsniai
krutu didinimas implantais plastine chirurgija
Plaukų slinkimas po gimdymo

 

 

Su plaukų slinkimu po gimdymo susiduria 40-50% jaunų mamų. Intensyviausiai plaukai krenta praėjus 1-5 mėn. po mažylio gimimo. Per dieną gali iškristi iki 500 plaukų. Ir dėmesio! – nors tai sukelia diskomfortą, tačiau šiomis aplinkybėmis tai yra normalu, ir laikina, ir Jūs tikrai nenupliksite. Toliau paaiškinsime kodėl.

 

 

KODĖL PLAUKAI SLENKA JAUNOMS MAMYTĖMS?

 

Nėštumo metu pakyla „moteriškųjų“ hormonų estrogenų lygis ir neleidžia plaukams „bręsti ir senti“ bei iškristi tuo metu, kai jiems ateina laikas, dėl to nėštukės neretai džiaugiasi vešliais plaukučiais.



Po gimdymo estrogeno lygis organizme krenta, hormonų lygis normalizuojasi ir plaukų gyvenimas atsinaujina. Tuomet pradeda kristi ir tie plaukai, kurie turėjo jau seniau iškristi, ir tai vyksta vienu metu, dėl to gali šiek tiek išgąsdinti.

Intensyviau plaukai krenta jaunoms mamos, kurios patyrė operaciją su narkoze, cezario pjūvį. Į ramybės fazę gali pereiti iki 60 proc. plaukų, o jų atsinaujinimui reikia laiko – 6-12 mėn.

Kadangi plaukų slinkimo priežastis – hormoninė, reikia išlaukti, kol organizme atsistatys hormonų lygis bei labiau prižiūrėti plaukus, kad jų iškristų kuo mažiau.

Jei praėjus metams po gimdymo plaukų būklė negerėja ir jie toliau intensyviai krenta, reikėtų kreiptis į specialistą – gydytoją trichologą, galbūt plaukų slinkimo priežastis ne hormoninė.

 


JEI PLAUKAI KRENTA NĖŠTUMO METU...

 

Dažniausiai nėštumo metu plaukų „padaugėja“, o slinkimas prasideda po gimdymo, tačiau, jei visgi plaukai krenta nėštumo metu, tai gali reikšti, jog Jums galbūt trūksta vitaminų ir mineralinių medžiagų, jei pas Jus žemas hemoglobino lygis ar pažemintas arterinis spaudimas.

Plaukų slinkimą įtakoja estrogeno pokyčiai, tad jei iki nėštumo vartojote kontraceptikus, o dabar nebevartojate, tai gali sukelti plaukų slinkimą. Slinkimas gali prasidėti po persileidimo ar dirbtinio nėštumo nutraukimo.

 

 

PATARIMAI MAMYTĖMS, kaip prižiūrėti plaukus, kad slinkimas būtų ne toks intensyvus:


1.     Saugokite save nuo stresų.

2.     Išsimiegokite.

 

3.     Nesijaudinkite.

4.  Tinkamai maitinkitės (kuo daugiau daržovių ir vaisių, atsisakykite marinuotų, sūdytų, rūkytų produktų), vartokite vitaminus (ypač B grupės), gerkite žaliąją arbatą.

5.   Žiemą dėvėkite galvos apdangalą, vasarą pridenkite plaukus nuo ultravioletinių saulės spindulių.

6.  Nešiokite laisvas šukuosenas (palaidus plaukus), venkite kietų kasų ir arklio uodegų, išmeskite kietas gumytes ir metalinius smeigtukus, kurie gali pakenkti plaukų struktūrai.

7.    Jei įmanoma, rečiau naudokite feną, tiesintuvą ar žnyples.

8.    Nešukuokite drėgnų plaukų.

9.    Dažniau keiskite šukas ir reguliariai plaukite jas šiltu vandeniu su muilu, kad išvengtumėte bakterijų. Geriau rinkitės šukas iš natūralių medžiagų.

10.  Naudokite šampūną su natūraliais augalų ekstraktais ir kondicionierių su biotinu, suteikiantį apimties.

11.   Reguliariai darykite plaukų kaukes.

 

Tikslų plaukų slinkimo gydymą nustato gydytojas, tačiau moteris, tapusi mama, turi išlikti moterimi ir netingėti savimi rūpintis, skirti sau laiko, tinkamai pavalgyti, išsimiegoti.

 

Taip pat skaitykite:

 

23 patarimai kasdienai

Ką reikia žinoti apie plaukų slinkimą?

Kada sunerimti dėl to, kad slenka plaukai?

 



 

KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ