Straipsniai
Ką daryti po plaukų dažymo?

PLAUKŲ PLOVIMAS

Po dažymo reikia nedelsiant išplauti galvą, geriausia, naudojant dažų gamintojo rekomenduojamas priemones. Šie šampūnai ir kondicionieriai padės neutralizuoti šarmines medžiagas ir apsaugos plaukų paviršių. Naudojant šias priemones, Jūs užtikrinsite atsparų ir saugų dažymą. Po plovimo plaukus atsargiai nuspauskite, jokiu būdu netrinkite ir negręžkite.


 

Šampūnu plaukus plaukite ne anksčiau kaip po 3 dienų.

Naudokite tik specialias dažytiems plaukams skirtas priemones (šampūnus, kondicionierius, balzamus, kaukes ir t.t.), geriausia, tos pačios firmos, kaip ir plaukų dažai (pvz. L‘oreal), kadangi šios priemonės specialiai sukurtos taip, kad papildytų viena kitą ir sustiprintų veikimo efektą.
Galite pasirinkti šampūną, specialiai skirtą šviesiems, tamsiems ar raudoniems plaukams – tai suteiks plaukams papildomo blizgesio ir padės išlaikyti pasirinktą spalvą.

Atminkite, kad dažytiems plaukams netiks įprastas šampūnas, kuris neskirtas dažytiems plaukams – toks šampūnas gali padaryti didelę žalą plaukams, išplauti dažų pigmentą. Po dažymo galvos oda būna šarminga, būtina naudoti specialius neutralizuojančius „rūgštinius“ šampūnus.

Po dažymo išplaukite plaukus plaukų kondicionieriumi – balzamu ir ištepkite plaukus maitinamuoju kremu, atstatančiu plaukų struktūrą arba naudokite maitinančias kapsules su biologiškai aktyviomis medžiagomis (cinku, biotinu) gerinančiomis plaukų struktūrą, stiprinančiomis plaukus iš vidaus. Nenuplaunami kondicionieriai veiksmingai apsaugo dažytus plaukus nuo neigiamo aplinkos poveikio. Priemonės 2 viename (šampūnas+kondicionierius) mažiau efektyvios, geriau atskirai pirkti šampūną ir balzamą-kondicionierių.

Geriau rinkitės žinomą, profesionalią plaukų kosmetiką, turinčią vitaminų (ypač plaukams reikalingas vitaminas E). Jokiu būdu kosmetikos sudėtyje neturėtų būti alkoholio, taip pat sulfatų – kurie „išplauna“ dažus.

Beje, vandentiekio vanduo savo sudėtyje gali turėti įvairių medžiagų, kurios reaguoja su melaninu, nustatančiu Jūsų plaukų spalvą, dėl to kaip pasekmę po plovimo plaukai gali įgyti neplanuotą rausvą atspalvį. Stenkitės plauti plaukus minkštu vandeniu (pvz. virintu) arba naudokite šampūną, kurio sudėtyje yra ingredientų, kurie neutralizuoja geležies jonų veikimą.

 

PLAUKŲ ŠUKAVIMAS

Nešukuokite šlapių ar drėgnų plaukų, kadangi didelė dalis dažų lieka veiksminga kol plaukai visiškai išdžiūna. Šukavimas gali neigiamai paveikti šį procesą, todėl gali gautis netolygi plaukų spalva. Be to, drėgni dažyti plaukai labiau pažeidžiami: lengviau iškrenta. Šukuokite tik sausus plaukus.

Šukuokite plaukus nuo galiukų, palaipsniui kildami aukštyn link šaknų. Geriausia šukuoti retomis šukomis su plačiais dantukais.

 

PLAUKŲ DŽIOVINIMAS, TIESINIMAS, GARBANOJIMASDažytiems plaukams netinka cheminis šukavimas, džiovinimas fenu, tiesinimas, garbanojimas karštomis žnyplėmis ir kitų karštų prietaisų naudojimas, nes tai dar labiau žaloja ir sausina plaukus bei atima jų žvilgesį. Dėl to šių procedūrų geriau atsisakyti arba daryti jas tik esant būtinybei, kai tai neišvengiama. Tokiu atveju prieš tai patepkite plaukus specialiomis apsauginėmis priemonėmis nuo išsausėjimo.

Plaukų džiovinimui atsisakykite feno arba naudokite jį vėsaus vėjelio silpniausiu režimu. Leiskite plaukams baigti džiūti patiems, kambario temperatūroje, o geriausia iš pat pradžių leiskite plaukams džiūti natūraliai.

Jei naudojate plaukų tiesintuvą ar žnyples, nelaikykite jų ant plaukų ilgiau nei 20 s. Niekad netiesinkite drėgnų plaukų – tik sausus! O geriausia visai atsisakyti karštų prietaisų. Bent pirmas 2 savaites po dažymo.

 

BASEINAS, SAULĖ, JŪRA

Chloruotas, sūrus vanduo, saulė, vėjas – visa tai kenkia dažytiems plaukams, ypač raudoniems („ryžiems“).

Apsaugai nuo saulės yra specialios plaukų priežiūros priemonės – su ultravioletinių spindulių filtru, skirtos plaukų apipurškimui ar želė formos. Tačiau geriausia kelionę į pliažą atidėti, kai saulė nebus tokia aktyvi.

Po plaukų dažymo į baseiną geriau neiti bent 2 savaites, nes chloruotas vanduo gali plaukams suteikti žalią atspalvį.Daugiau susijusių straipsnių apie dažytų plaukų priežiūrą:

9 kasdienės dažytų plaukų priežiūros taisyklės

Natūralios priemonės dažytų plaukų apsaugai

13 dalykų, kuriuos būtina žinoti dažant plaukus
KOMENTARAI (1)
Emilija rašė 2015-11-20
Jau mėnesį plaunu galvą sodos ir natūralaus obuolių acto mišiniu išmaišytu vandenyje. Plaukų išvaizda labai pagerėjo, galvos oda mažiau riebaluojasi.
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai