Straipsniai
krutu didinimas implantais plastine chirurgija
Galvos (plaukų) masažas

 

 

Galvos (ir kaklo) masažas naudojamas komplekse su kitomis gydymo nuo plaukų slinkimo priemonėmis (pvz. dedant plaukų kaukes, vartojant vitaminus ir kt.). Jis efektyvus, kai plaukų slinkimas nestiprus.

Galvos odos masažas gerina kraujotaką ir plaukų šaknų maitinimą, natūralių aliejų ir kaukių įsisavinimą, be to yra malonus ir gali būti laikomas „poilsio valandėle“ kupiname įtampos mūsų gyvenime.

Masažą gali atlikti profesionalus masažuotojas arba galite jį pasidaryti patys namuose, kiekvieną dieną.

 

PAGRINDINIAI MASAŽO PRINCIPAI:

 

1.      Masažą galite daryti 1-2 k. per dieną.

2.      Geriausia masažą daryti ryte, iš karto prabudus, arba (ir) vakare, prieš miegą.

3.      Masažo trukmė 10-20 min.

4.      Prieš darydami masažą rankomis, nusiplaukite rankas, nusikirpkite nagus.

5.      Atsipalaiduokite.

6.      Masažo judesiai turėtų būti lėti ir ritmiški.

7.   Negalima daryti masažo, kai Jums pakilusi temperatūra, kai esate susijaudinę ar labai pavargę, kai sergate odos grybeliu, egzema, hipertonine liga, kraujo liga, Jums padidėję limfmazgiai.

 

GALVOS ODOS MASAŽAS RANKOMIS (PIRŠTAIS)

 

Galima masažuoti galvos odą plovimo metu arba po plovimo, arba užsidėjus plaukų kaukę, kol pajusite šilumą, 10-15 min. Efektyvus masažas pirštais „piešiant“ kryžiukus į viršų ir žemyn, į kairę ir į dešinę. Po to „piešiami“ apskritimai po 3 k. aplink plaukų augimo liniją, tuomet 3 k. iš šonų į centrą. Tuomet darome spirales delnais nuo centro į šonus ir iš šonų į centrą. Prie sklastymo ir prie ausų galima masažuoti arba ne.

Kitas masažavimo būdas kraujotakos pagerinimui: dešinę ranką prispauskite prie dešinės galvos pusės, skaičiuodami iki 5, su jėga trinktelkite delnu į galvą ir galva į delną. Tą patį darykite su kaire galvos puse, kaktos ir užpaline galvos dalimi.

 


MASAŽAS ŠUKOMIS

 

Masažui naudokite medines šukas apvaliais galiukais, su šereliais iš natūralių medžiagų. Apvaliais, glostančiais judesiais vesti šukomis per plaukus kryptimi nuo smilkinių iki pakaušio, tada nuo smilkinių link kaktos ir link sprando. Tą patį darykite zigzagų judesiais kelis kartus.


 

MASAŽAS LAZERINĖMIS ŠUKOMIS

 

Šis masažas skatina plaukų augimą, stiprina plaukų šaknis, naikina pleiskanas, sveikatina (gydo) galvos odą. Lazeriniai spinduliai stimuliuoja kraujo mikrocirkuliaciją galvos odoje, plaukų šaknys gauna daugiau deguonies ir maistinių medžiagų, geriau auga, plaukai tampa tankesni ir sveikesni.



Lazerinė terapija aktyviai naudojama sunkių plaukų slinkimo atvejų gydymui (androgeninė alopecija). Gydant lazeriu klinikoje, naudojama speciali įranga, toks gydymas yra gana brangus.


Galima įsigyti lazerines šukas ir jas naudoti namuose patiems. Jos yra saugios, lazerinė spinduliuotė nėra intensyvi. Svarbu, kad jos turėtų sertifikatą ir naudojimo instrukcijas Jums suprantama kalba.

 

Pagrindinė jų paskirtis – suteikti energijos galvos odos ląstelėms. Lazerinės šukos sustiprina vaistinių preparatų nuo plaukų slinkimo poveikį, bet pastebimam rezultatui reikia laiko. Jos efektyvios, kai priežastis – prasta galvos odos kraujotaka ir sutrikusi plaukų folikulų mityba. Jos taip pat gali pakeisti stiprinius hormoninius vaistus, kurie gali padaryti daugiau žalos Jūsų organizmui nei duoti naudos.

 

Kaip naudoti lazerines šukas? 3 k. per savaitę po 10-20 min. Įjunkite ir labai lėtai, tolygiai “braukite” per galvos odą (plaukai ir galvos oda turi būti švarūs), sulaikant prie kiekvieno taško po 4-5 s. Jei judėsite prieš plaukų augimo kryptį – poveikis bus intensyvesnis.

 

Lazerinių šukų kontraindikacijos (kada jų naudoti negalima): onkologinės ligos, hemofilija, paralyžius (veido nervo), dermatitas, nudegusi galvos odą saulėje, nėštumas, vaikai iki 12 metų.

 

 

AROMATERAPINIS MASAŽAS

 

Tai masažas rankų pirštais, naudojant eterinius aliejus.

Po 1 lašą rozmarinų, sezamų ir juodųjų pipierų aliejaus įtrinti į galvos odą apvaliais judesiais kryptimi žemyn. Tuomet nuo jungiamojo taško tarp galvos ir kaklo masažuoti kaktos kryptimi. Po to masažuokite pirštais visą galvos odą.


KLASIKINIS GALVOS MASAŽAS

Galima šį masažą atlikti sėdint arba gulint – svarbu, kad Jums būtų patogu. Lengvais sukamaisiais judesiais ištrinkite kaktą, smilkinius, sprandą. Tuomet glostykite galvą nuo kaktos iki sprando, nuo šonų link ausų, nuo pakaušio žemyn, į visas puses. Kryptis turi atitikti plaukų augimo kryptį! Galvą galima glostyti, trinti tiesiais, sukamaisiais ar spiraliniais judesiais, su petraukomis paspausti, pastuksenti pirštais, lengvai patempti, pažnaibyti odą, pakaitom su glostymu.  Masažo trukmė: 3-10 min., po to pamasažuokite apykaklės sritį, pabaikite glostymu.



Galima masažuoti atskiriant plaukus į sklastymus. Pakėlę sruogą, paglostykite, patrinkite ar paminkykite odą prie sklastymo. Tai darykite 1-2 min., tada pereikite prie kito sklastymo. Tarpai tarp sklastymų turėtų būti 2-3 cm. Masažo trukmė: 20 min. Toks masažas padeda ne tik nuo plaukų slinkimo, bet ir nuo sausos seborėjos bei kitų galvos odos ligų.

Galvos masažas pašildytu rankšluosčiu. Pasilenkite prie vonios ir energingai trinkite galvą sausu kilpiniu rankšluosčiu. Prieš tai jį pašildykite ant radiatoriaus ar gyvatuko.

Kaklo masažas - ypač užpakalinės viršutinės kaklo dalies. Padeda atsipalaiduoti raumenims, gerina galvos kraujotaką, o tai reiškia plaukų maitinimą ir augimą. Judesiai turėtų būti labai atsargūs ir švelnūs, ypač masažuojant priekinę kaklo dalį ir miego arterijos sritis. Kryptis iš viršaus žemyn. Visi judesiai – trynimas, spaudimas turi būti kartu su lengvu paglostymu. Nesulaikykite kvėpavimo. Masažo trukmė: 3-10 min.

 

PLAUKŲ TAMPYMAS (RYTŲ KULTŪROS METODAS)

 

Metodo esmė – ištraukti plaukus, kurie ir taip turėtų iškristi, nes yra negyvi. Sveiki plaukai neišsitrauks be skausmo, o pašalinę sergančius ar pažeistus plaukus paskatinsite naujų plaukų augimą.

Atliekame šiuos veiksmus:

1.  Suimkite didelę plaukų sruogą iš kaktos pusės visa plaštaka ir tempkite link sprando. Palaipsniui paleiskite plaukus tarp pirštų. Rankose liks turintys iškristi plaukai. Atskirkite kitą sruogą, kuri yra už pirmosios ir padarykite jai tą patį, taip tęskite, kol pasieksite pakaušį. Tempkite ne ilgiau nei 2 min.

2.   Suimkite plaukus ir tempkite juos, bet jau nebepaleiskite tarp pirštų, oda turi judėti pirmyn atgal ir kairėn dešinėn pagal kaukolės skliautą. Turite pajusti malonią šilumą tose tempimo vietose. Tai ženklas, kad sustiprėjo galvos odos kraujotaka.

3.  Riebiems plaukams šią procedūrą geriau atlikti plovimo metu, judesiai turi būti lengvi ir švelnūs. Jei plaukai sausi, geriau tai daryti užsidėjus per visą plaukų ilgį alyvuogių ar migdolų aliejaus kaukę.

4.  Kartokite šią procedūrą kasdien ir po kelių dienų pastebėsite, kad plaukai beveik nustojo kristi.

 

Kiti būdai, norint sustabdyti plaukų slinkimą:

Žolelės nuo plaukų slinkimo

Namuose pagaminamos kaukės plaukams

       TOP10 produktų plaukų grožiui

 



KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ