Straipsniai
Perukas pagal veido formą

Pirmiausia, reikia nustatyti, koks yra Jūsų veido tipas. Tam reikia, kad atidengtumėte veidą ir plaukų augimo liniją: suriškite plaukus gale arba aukštai, kad išryškėtų veido forma. Tuomet prieikite prie veidrodžio ir atidžiai įsižiūrėkite, galite netgi nupiešti savo veido kontūrus ant veidrodžio, kad būtų aiškiau.

Pagrindinės veido formos:

 

1. Ovalus veido tipas.

Šio veido ilgis apytiksliai 1,5 karto viršija jo plotį. Jei Jūsų veidas ovalus, sveikiname – turite proporcingą ir idealią veido formą. Visų kitų tipų veido formos yra tobulinamos, kad vizualiai panašėtų į ovalą.

Ovaliam veido tipui tinka absoliučiai visos šukuosenos – ilgų, trumpų, tiesių ir garbanotų plaukų.

Jei norite akcentuoti veido formą, susekite plaukus gale arba sukelkite į viršų. Taip pat formą išryškins trumpų garbanotų plaukų perukas. Gerai atrodys ilgų plaukų perukas su klasikiniu sklastymu per vidurį. Tačiau, jei Jūsų kakta žema, toks sklastymas atkreips į ją dėmesį, taip pat netiks šukuosenos su tiesiais kirpčiukais.

Ovalų veidą turi šios įžymybės: Selma Hayek, Julianne Moore, Kate Middleton, Jessica Alba, Jennifer Connelly, Sharon Stone, Beyonce.

 

2. Apvalus veido tipas.Apskritimo formos veidas su plačia priekine plaukų linija ir pilnumu po skruostikauliais.

Šiam veidui susiaurinti tiks trumpų plaukų perukai, kurio priekiniai plaukai kiek pailginti ir paslepia skruostikaulius (šonuose).

Šiam tipui netinka purių plaukų šukuosenos, uždengiančios ausis ir kaktą. Taip pat reikėtų vengti labai prigludusių plaukų, kurie pabrėžia veido apvalumą, taip pat šukuosenų, kuriose plaukai šonuose aukštai sukelti, kadangi atsiveria ta zona, kuri daro Jūsų veidą apvalų.

Jei turite viršsvorio, rinkdamiesi aprangą, atsisakykite apvalių ir aukštų apykaklių.

Apvalų veidą turi šios įžymybės: Cameron Diaz, Marilyn Monroe, Uma Thurman, Drew Barrymore, Renee Zellweger, Queen Latifah, Vanessa Williams.

 

3. Kvadratinis veido tipas.

Toks veidas pasižymi kampuotu žandikauliu ir kakta, kurie artimi kvadrato formai. Žandikaulio ir kaktos plotis beveik vienodas, taip pat plati plaukų linija ir platus smakras.

Jei nenorite atrodyti kaip Arnoldas Švarcnegeris, teks nulyginti „kampus“. Kvadratiniam veidui tiks lengvos, banguotos sruogos, atvira kakta ir įstrižas, ant šono padarytas plaukų sklastymas. Reikia suteikti šukuosenai daugiau apimties srityje, esančioje tarp smilkinių ir žandikaulių, galvos šonuose, taip pat pabrėžkite skruostikaulius. Dažniau naudokite plaukų suktukus, džiovinkite plaukus žemyn galva arba vyniodami aplink apvalų feno antgalį.

Jums netinka labai trumpos ir tiesių plaukų šukuosenos.

Kvadrato formos veidą turi šios įžymybės: Rihanna, Lady Gaga, Demi Moore, Lucy Liu, Natalie Portman, Ema Bunton, Geena Davis, Keira Knigtley.

 

4. Stačiakampis, ištemptas veido tipas.

Toks veidas atrodo ištęstas, ilgas, kaulėtas, smakro ir kaktos plotis beveik toks pats. Priešingai nei kvadratinio veido atveju, šio veido formos daugiau suapvalintos.

Vizualinei korekcijai (sutrumpinti ir praplatinti veidą) reikia suteikti šukuosenai daugiau apimties galvos šonuose. Plaukų ilgis turi siekti smakrą. Tiks perukai su puriais plaukais skruostikaulių ir akių srityje – tai kiek suapvalins veidą. Taip pat veido ištempimą sumažins peruko šukuosena su asimetriniu plaukų kirpimu. Tiks laisvai krentantys, banguoti ar garbanoti plaukai ar kirpčiukai.

Venkite perukų šukuosenų, kuriose plaukai baigiasi aukščiau smakro lygio, yra tiesūs ir ilgi. Netiks perukas su kirpčiukais, nes jis tik pabrėš stačiakampę veido formą.

Derindami aprangą, nesirinkite drabužių su V formos iškirpte, nes ji dar labiau „ištempia“ ir taip ilgą veidą. Aukštos apykaklės kiek jį sutrumpins. Makiažui rinkitės tamsius tonus smakro srityje.

Stačiakampio formos ilgą veidą turi šios įžymybės: Claudia Schiffer, Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Terri Hatcher, Hilary Swank, Liv Tyler, Kim Kardashian, Meryl Streep, Cortney Cox, Sarah Jessica Parker, Julia Roberts.

 

5. Trikampis, kriaušės formos veido tipas.Toks veidas pasižymi siaura kakta ir plačiu smakru.

Kad paslėptumėte siaurą kaktą, naudokite kirpčiukus. Ją praplatinti galite naudodami peruką su aukšta, didelės apimties šukuosena viršutinėje galvos dalyje, smilkinių srityje. Jei rinksitės vidutinio ilgio arba ilgų plaukų peruką, plaukai turėtų kristi tiesiai žemyn ir nesigarbanoti smakro srityje.

Šiam tipui netinka šukuosenos, platėjančios į apačią, didelės apimties kuodeliai, nes tai akcentuoja dėmesį į plačias smakro formas.

Derindami aprangą, nesirinkite nertų, putlių apykaklių, nes tai dar labiau praplatins smakro liniją. Makiažui šviesius tonus dėkite ties smilkiniais – tai padės praplatinti kaktą.

Šią veido formą turi įžymybės: Bette Midler, Minnie Driver, Kathy Ireland.

 

6. Širdelės formos veido tipas.

Toks veidas taip pat trikampio formos, tik apverstas, lyginant su kriaušės tipu, jis pasižymi plačia kakta ir susiaurinta smakro linija.

Širdelės formos veidui tiks perukas su puriais plaukais smakro srityje, garbanotais plaukų galiukais ir tiesiais kirpčiukais (ant kaktos paskirstykite nedidelį kiekį plaukų, kad paslėptumėte kaktos platumą). Garbanotos turėtų būti lengvos, kad sušvelnintų griežtas linijas skruostikaulių srityje. Tiks šukuosenos, kuriose plaukai surišami ties smakro linija – tai padės vizualiai praplatinti žandikaulį.

Venkite aukštų šukuosenų, taip pat perukų su didele plaukų apimtimi smilkinių srityje.

Širdelės formos veidą turi žvaigždės: Jennifer Love Hewitt, Jennifer Aniston, Tiffani Amber Thiessen, Eva Longoria, Naomi Campbell, Scarlett Johansson, Halle Berry, Audrey Tautou.

 

7. Rombo arba brilianto (deimanto) formos veido tipas.

Tokiam veidui būdinga siaura kakta, stipriai išsišovę skruostikauliai ir siauras smakras.

Vizualinei korekcijai reikia didinti šukuosenos apimtį kaktos ir žandikaulio (smakro) srityse. Tam reikia rinktis peruką su puria šukuosena šiose srityse (platėjanti žemyn šukuosena). Lygūs, prigludę plaukai turėtų būti skruostų srityje. Siaurą kaktą galima pridengti kirpčiukais.

Reikėtų vengti purių, didelės apimties šukuosenų galvos šonuose ir viršuje.

Tokios formos veidą turi įžymybės: Jennifer Lopez, Christy Turlington, Elizabeth Hurley, Sophia Loren, Madonna.

 

Jei nei viena iš aprašytų veido formų vis dėlto netinka Jums, reiškia Jūs turite mišrų veido tipą. Tuomet rinkitės peruko šukuoseną, atitinkančią Jūsų individualias veido formas ir vadovaukitės šiomis rekomendacijomis, t.y. kur per siaura, šukuosenos dėka praplatinkite, kur per platu – susiaurinkite, taip pat, jei reikia, prailginkite ar sutrumpinkite, paslėpkite ar atidenkite tam tikras veido dalis.

Pirkdami peruką pasidomėkite, ar jo šukuoseną galima keisti, plaukus formuoti (garbanoti, tiesinti ir t.t.).

6 svarbūs dalykai renkantis peruką

Kaip pasirinkti Jums tinkančią peruko spalvą?

Peruko dydis

Peruko pagrindas ir plaukų kokybė

Peruko pagaminimo būdas

Kaip peruko pagalba paslėpti trūkumus ir pabrėžti grožį?

 

KOMENTARAI (0)
RAŠYTI KOMENTARĄ
Produktai